Záhada domu Marwicků

Pátý díl série Strašidelné domy.

"Žiju vedle domu, kde straší."

O čem kniha je?

Hlavní hrdinka žije vedle domu, ve kterém straší. Po čase se spřátelí s jeho novou majitelkou, která se do něj nedávno nastěhovala a spolu musí čelit duchovi, který není zrovna přátelský... 

Jak se mi líbila?

Tento díl byl stejně jako všechny předchozí taková jednohubka, kterou bez problémů přečtete za jedno odpoledne. 

Námět příběhu je fajn, jen se z něho podle mě dalo vytřískat mnohem víc. Jako oddechovka s lehkým strašidelným vibem je to ideál, ovšem tento díl mi vyloženě do kategorie horor moc nepasuje - na to tam těch mrazivých scén bylo žalostně málo. Škoda, že autorka nešla víc do hloubky a své čtenáře nevzala na větší exkurz nejen do historie domu, abychom se dozvěděli mnohem více o našem duchovi, ale také aby nás pustila blíž k samotným hlavním postavám, protože takhle na čtenáře působily dost ploše..

Záhada domu Marwicků je pro mě trochu zklamáním a zatím ji pasuji asi na nejslabší díl série. Vadila mi nedostatečná propracovanost děje, občasné nelogičnosti a ten konec... Za to musím strhnout body. Ovšem pokud hledáte nenáročný příběh, nad kterým nemusíte příliš přemýšlet a u kterého se budete bát opravdu jen maličko, pak si knihu klidně přečtěte. Já mám autorku moc ráda a kdybych vám měla doporučit některou její knihu, bude to jednoznačně Kořist Duch domu Ashburnů :)


Ve spolupráci s Knihy Dobrovský.


Mé hodnocení: 60 %

Autor: Darcy Coates
Počet stran: 216 s.
Nakladatelství: Fobos
Datum vydání: 2021
Anotace:
Žiju vedle domu, kde straší. Začala jsem mít podezření, že je s gotickým domem něco v nepořádku, když jeho rodina prchla uprostřed noci, děti s křikem a matka uplakaná. Nikdy se nevrátili, aby si odvezli nábytek. Žádná rodina tam nezůstane dlouho. Zvířata se tomu místu vyhýbají. Jednou mi připadalo, že jsem zahlédla ženskou siluetu, jak se prochází jednou z místností v horním patře… ale to bylo nemožné – nikdo tam v tu dobu nežil. Do domu se právě nastěhovala nová majitelka, Anna. Navštívila jsem ji, abych ji před budovou varovala. Nečekala jsem, že se z nás stanou kamarádky, ale osud tomu chtěl jinak. Teď, když se dům u Marwicků probouzí, poprosila mě, jestli bych u ní nezůstala přes noc. Nikdy jsem neměla v plánu se s budovou nebo její pomstychtivou, mrtvou obyvatelkou zaplést. Teď ale musím Annu zachránit… než bude pro obě z nás příliš pozdě.

Publikováno: 21. 07. 2021