Duch domu Ashburnů

Další díl ze série Strašidelné domy od skvělé Darcy Coates.

O čem kniha je?

Adrienne zdědila po své tetě Edith dům, který je v městečku známý jako "ten dům, ve kterém straší". A není se čemu divit, sama Adrienne postupně přichází na to, že na těch báchorkách možná bude něco pravdy...

Jak se mi líbila?

Tento díl se mi zatím líbil nejvíc! U čeho jen začít? Má parádní námět, hlavní hrdinku jsem si oblíbila a stejně tak i jejího kocoura :D Pro autorku je typické, že není úplně na zbytečné "okecávání" a už na první stránce vás příběh vždycky vtáhne do děje. Tady se jí navíc povedlo udržet tíživou a děsivou atmosféru téměř po celou dobu. A konečně jsem se u hororu dočkala pořádného wow efektu - to vyústění příběhu jsem teda vážně nečekala, z toho jsem doopravdy nadšená! 

Duch domu Ashbornů je duchařina, jak má být. Navíc je to taková jednohubka, čte se fakt rychle, má 250 stran, takže ji budete mít max. do dvou dnů přečtenou :)

Ve spolupráci s Knihy Dobrovský. 

Mé hodnocení: 90 %


Autor: Darcy Coates
Počet stran: 256 s.
Nakladatelství: Fobos
Datum vydání: 2019
Anotace:
O tomto domě se šířily podivné zvěsti bezmála sto let. Jeho majitelka, Edith, odmítala nechat kohokoli vstoupit dovnitř a nedaleké městečko navštěvovala jen málokdy. Po její smrti zdědila dům její jediná příbuzná, Adrienne. Vše co má, je jeden kufr, dvacet dolarů a milovaný kocour. Dům je pro ni příležitost, jak začít nový život, kterou si nemůže dovolit odmítnout.
Ačkoli na duchy nevěří, při zkoumání svého nového domova naráží na věci, které v ní vyvolávají neklid. Do tapet na zdech jsou vyryty podivné nápisy, v lese nedaleko domu je ukryt starý hrob a tajuplné portréty v chodbě v prvním patře jakoby sledovaly každý její pohyb.
Jak odhaluje další a další tajemství domu, začíná věřit, že pověsti, které se o něm vyprávějí, mají možná pravdivější jádro, než předpokládala. Budova má chmurnou a děsivou minulost. Adrienne postupně zjišťuje, že o její život usiluje něco hluboce nepřirozeného a děsivě odporného.

Publikováno: 29. 12. 2020