Kořist

Darcy Coates je můj největší objev loňského roku a momentálně ji řadím mezi mé nejoblíbenější autorky. 

Už 25. ledna bude oficiálně vycházet její nejnovější kniha KOŘIST, což je survival horor. Díky spolupráci s Knihy Dobrovský jsem měla možnost si ji přečíst ještě před vydáním a řeknu vám, máte se na co těšit!

Tohle je první kniha tohoto roku, která si ode mě vysloužila plný počet bodů!

O čem kniha je?

Eileen se vydala na výlet do lesa Ashlough a už několik dní je nezvěstná. Postoj policie k celému případu je velice laxní, a tak se Eileenin bratr společně se třemi přáteli vydá do onoho lesa pátrat na vlastní pěst. Brzy se ale ukáže, že to nebyl vůbec, ale vůbec dobrý nápad!

Jak se mi kniha líbila?

Při čtení se mi místy vybavoval film Pátek třináctého, hlavně tou atmosférou a prostředím - jen příroda a k tomu holý boj o přežití.

Za mě má Kořist vše, co od kvalitního hororu očekávám:

- skvělé postavy, u kterých se budete modlit, aby se jim nic nestalo

- boží nervy drásající atmosféru

- pořádného záporáka, u kterého hodně dlouho nevíte, kdo nebo co je vlastně zač

- a hlavně spoustu infarktových situací, při kterých vás bude mrazit :D

Kořist je skvělý survival horor (což znamená, velice zjednodušeně řečeno, že hrdinové příběhu bojují o přežití, většinou jsou na opuštěném místě a někdo/něco na ně útočí), který moc doporučuji! Přečtete ho klidně na jeden zátah, budete-li mít čas :) Já si ho moc užila a vůbec bych se nezlobila, kdyby se někdo rozhodl, že na motivy knihy natočí film. Mé hororové já by bylo veeelmi spoko :) 

Co dodat, tenhle příběh miluju a jen a jen doporučuji!

Mé hodnocení: 100 %


Autor: Darcy Coates
Počet stran: 368 s.
Nakladatelství: Fobos
Datum vydání: 2021
Anotace:
Ve svém novém, samostatném románu servíruje oblíbená hororová autorka Darcy Coates svým čtenářkám a čtenářům mrazivý příběh dvaadvacetileté dívky jménem Eileen, která se ztratí během pěšího výletu v odlehlém lese Ashlough. O pět dní později je na břehu blízké řeky nalezen její fotoaparát obsahující podivné snímky, které byly vyfoceny až po jejím zmizení.
Eileenin bratr Chris chce věřit tomu, že je jeho sestra stále naživu, a tak se krátce poté, co se policie rozhodne ukončit vyšetřování, domluví se svými čtyřmi kamarády a společně utvoří pátrací tým, jehož cílem je pročesat tajuplný les i jeho okolí a ztracenou dívku najít. Avšak čím víc se vzdalují od frekventovaných turistických stezek, tím podivnější stopy nacházejí. Postupně si začnou uvědomovat, že v lese nejsou sami… a že Eileenino zmizení nebyla jen nešťastná náhoda.
V tu chvíli je však na útěk už příliš pozdě…

Publikováno: 19. 01. 2021