Kletba vlkodlačího chlapce

Dětské horory já můžu, a to hodně! Konkrétně od Chrise Priestleyho jsem zatím četla jen Příšerné příběhy vánoční, a ty jsem si naprosto zamilovala! No a jakmile jsem zblejskla, že autorovi vychází nový horor pro děti, věděla jsem, že ho potřebuju číst :)

O čem kniha je?

První díl hororové série se odehrává na internátní škole, která není tak úplně "normální". Kromě výstředních vyučujících se tam začnou zjevovat duchové a hrozí, že dětem budou zrušeny vánoční prázdniny! A to naši hlavní dětští hrdinové nemohou nechat jen tak!

Jak se mi líbila?

Nevyhnula jsem se tomu a trochu jsem srovnávala. Výsledkem toho je jeden jasný závěr - Kletba vlkodlačího chlapce není tak intenzivní a strašidelná jako Příšerné příběhy vánoční. Jasně - cílem není napsat to samé v bledě modrém, a ani vyděsit , nýbrž dětské čtenáře. Ale když to srovnám s Příšernými příběhy, tak ty byly jednoduše jinde. Ovšem zase u Kletby máme navíc humoristické prvky a ty příběh posunuly zase trochu jinam.

No ale co bylo na celé knize nejlepší a co nesmím zapomenout vyzdvihnout? Ty ilustrace! Do kterých se pustil sám autor a neskutečně se mu povedly! Za to si zaslouží palec nahoru. Navíc se mi moc líbil námět příběhu - prostředí strašidelné školy a žáků, kteří se pouští do detektivního pátrání. Takové knížky mě vždycky bavily :) 

Suma sumárum - neoznačila bych knihu vyloženě za horor, ale jako dobrodružnou a napínavou knížku pro mladší čtenáře, kteří se nechtějí zase až tolik bát O:) A vezmu-li v potaz charakter hlavních hrdinů, doporučím ji možná spíše klukům než holkám :) 

Ve spolupráci s knihkupectvím KOSMAS.

Mé hodnocení: 70 % Autor: Chris Priestley
Počet stran: 248 s.
Nakladatelství: Argo
Datum vydání: 2020
Anotace:
Román autora cyklu Příšerných příběhů se odehrává v typicky britské internátní škole „pro ne právě bystré syny ne zrovna bohatých rodičů“, sídlící na středověkém hradě kdesi na venkově. Vyučování vedené poněkud výstředním učitelským sborem naruší nevysvětlitelné události – zjevují se duchové, ztrácejí se pedagogové a památeční předměty, a následkem toho dokonce hrozí, že budou zrušeny vánoční prázdniny. Podaří se žákům rozjet detektivní pátrání, které by tuto katastrofu odvrátilo? Chris Priestley tentokrát s úspěchem vyzkoušel rozvernější notu než v Příšerných příbězích a svou knihu, první svazek rozsáhlejšího cyklu, i sám ilustroval.

Publikováno: 29. 06. 2020