Fantom z Blackwoodu

Máme tu už šestý díl hororové série Strašidelné domy!

Ale pozor, nemusíte číst všechny díly přesně tak, jak vycházely, dějově na sebe vůbec nenavazují :)

O čem kniha je?

Mladá žena hledá nové bydlení a dům s temnou minulostí ji z nějakého důvodu přitahuje nejen díky své nízké ceně... Ale je opravdu dobrý nápad bydlet sama v domě, ve kterém přišlo o život už tolik lidí?

Jak se mi líbila?

Já jsem velký fanoušek celé série a ani tento nejnovější díl mě nezklamal! Naopak, řadím ho vedle Přízraky domu Carrowů a Duch domu Ashburnů mezi ty lepší :) Navíc v této knize se poprvé objevují i atmosférické kresby, které mi tam krásně pasovaly.

Největší minus knihy spatřuji v postavě hlavní hrdinky, ke které si jednoduše nešlo vytvořit jakýkoli kladný vztah, natož ji fandit :D Ta její zarputilost a naivita mě neskutečně iritovala. Hlavně - ukažte mi jednu jedinou ženu, která by dobrovolně sama žila v domě, kde se evidentně děje něco podivného.

Někdo by mohl namítat, že jsou všechny díly lehce jako přes kopírák a možná by měl i tak trochu pravdu, ale já si nemůžu pomoct, mě to neskutečně baví, vždy se u toho tak příjemně lehoučce bojím a u čtení každého dílu si krásně odpočinu.

Celá série Strašidelných domů je ideální pro všechny, kteří si chtějí přečíst lehce hororové příběhy, které jsou zároveň takové knižní jednohubky a přečtete je bez problémů za jedno odpoledne :) 

Ve spolupráci s Knihy Dobrovský.

Mé hodnocení: 75 %


Autor: Darcy Coates
Počet stran: 294 s.
Nakladatelství: Fobos
Datum vydání: 2021
Anotace:
Mara je dcerou spiritistů. Její dětství bylo plné seancí, podvodných zaříkávačů duchů a řečí o jejich přítomnosti.
Když odešla z domu svých rodičů, přísahala, že do svého života už nikdy nevpustí pověrčivost. Je připravena se svým snoubencem Neilem začít nový život ve světě, který je založený na racionalitě a faktech.
Její minulost se jí ale ještě nechce pustit.
Mara a Neil koupí dům u Blackwoodu, zchátralou budovu daleko za městem. Jsou varováni, že se v rozpadající se budově dějí podivné věci. Dveře se samy od sebe otevírají, hlasy uprostřed noci šeptají, na zdech se objevují zakrvácené otisky rukou a ve sklepě se vyskytují studená místa tam, kde byl zavražděn původní majitel domu.
Dům byl ale opravdu levný a Mara ho miluje, takže je rozhodnutá si varování nevšímat.
Protože duchové přece nejsou skuteční…
…nebo ano?

Publikováno: 11. 12. 2021