Přízraky domu Carrowů

Duchařina? Me gusta!

Na Přízraky domu Carrowů mě nalákala už anotace, ale pořád jsem byla taková nerozhodná. No a když nevím, jdu se podívat na GoodReads - hodnocení 4,09 z 5? Bylo rozhodnuto! 

O čem kniha je?

Remy je průvodkyní toho nejstrašidelnějšího domu ve státě. Při jedné z prohlídek ji osloví jeden z účastníků s tím, že by měl zájem spolu s dalšími nadšenci si dům na dva týdny pronajmout. Remy souhlasí a všichni jsou jako na trní, zda se při jejich pobytu v domě setkají s nějakými nadpřirozenými jevy! Brzy si ale budou přát, aby do domu nikdy nevkročili!

Jak se mi líbila?

Knížka je to útlá, má necelých tři sta stran a četla se neuvěřitelně lehce a rychle. Navíc má skvělý námět - strašidelný dům na ostrově, skupinka nadšenců odříznutá od okolí a bez signálu - sice nic extra originálního, ale fungovalo to skvěle. Tedy jen do určité chvíle - ke konci už to na mě bylo trochu přitažené za vlasy.. Škoda. Navíc bych klidně v těch strašidelných scénách ještě víc přitvrdila. Pak bych byla naprosto spokojená a dala plný počet bodů. Takhle za ten překombinovaný závěr a na můj vkus málo infarktových situací jich pár musím strhnout. Chcete-li si ale přečíst dobrou a čtivou duchařinu s tajemnou atmosférou, jděte do toho! 


Ve spolupráci s knihkupectvím Knihy Dobrovský.

Mé hodnocení: 80 %

Autor: Darcy Coates 
Počet stran: 296 s.
Nakladatelství: Fobos
Datum vydání: 2020
Anotace:
Remy pracuje jako průvodkyně v Carrow, nejstrašidelnějším domě ve státě. Po jedné z prohlídek jí jeden z účastníků sdělí, že by rád v domě spolu s dalšími nadšenci zorganizoval dvoutýdenní pobyt. Remy souhlasí a doufá, že během něj spatří některé z nadpřirozených jevů, které místo proslavily. Sejde se osmičlenná skupina a zpočátku se zdá, že se naplní jejich očekávání, se kterými do Carrow přijeli. Potom ale začne bouřka, odřízne je od okolního světa a začnou se dít podivné věci. Dveře se samy otvírají. Seance se začnou zvrtávat. Tapetou prosakuje červená tekutina. Náměsíčné médium se v noci potuluje chodbami… Když jeden z hostů za podivných okolností zemře, Remy je donucena uvažovat o možnosti, že duch původního majitele domu, zvrácený sériový vrah, stále bloudí jeho chodbami. Jenže už je příliš pozdě na to snažit se utéct.

Publikováno: 06. 07. 2020