Spouštěč

„Tentokrát jsi to ty, kdo nese odpovědnost za lidský život.“

Kniha Spouštěč je u nás prozatím třetí vydanou knihou od Wulfa Dorna. I přes to, že v originále byla tato kniha vydána jako první, nevadí, když si ji přečtete v pořadí jako druhou či třetí. Všechny díly jsou tajemné a napínavé, ale Spouštěč u mě vede na celé čáře. Dá se říci, že se napětí díl po dílu stupňuje.


Příběh se odehrává na Lesní psychiatrické klinice. Hlavní postavou je psychiatrička Ellen Rothová. 

Jednoho dne je na klinice hospitalizována mladá žena, která tvrdí, že ji pronásleduje Černý muž. Ellen z dívky nedokáže zavčas získat podrobnější informace o onom muži, jelikož tato pacientka znenadání zmizí. Její zmizení však není na celé situaci to nejpodivnější. Skutečnosti nasvědčují tomu, že tato žena nikdy pacientkou Lesní kliniky nebyla.. Ellen se však rozhodne stůj co stůj ženu najít a zachránit ji před Černým mužem. Časem se však ukazuje, že v ohrožení není jen sama zmizelá pacientka, ale také Ellen. 

Knihu doporučuji všem těm, kteří mají rádi příběhy, odehrávající se v psychiatrickém prostředí, těm, kteří mají rádi nepředvídatelné konce a těm, kteří se brutálně rádi brutálně bojí! :) Musím uznat, že jsem se u této knihy bála tak, jak už dlouho ne. Naposledy asi u Stalkera :) Autor dokázal navodit pocit, že jste součástí hlavní postavy a jde o život i vám. V knize se odráží autorova znalost psychiatrie, takže je to vše velmi, opravdu velmi propracované a čtenáře kniha nenechá ani chvíli v klidu. 

Wulf Dorn je můj oblíbený spisovatel. Na jeho nové knihy se hrozně těším a vám, kteří jste od něho ještě nic nečetli – doporučuji nejen Spouštěče, ale také Temné šílenství. Mrazivé ticho považuji ze série za nejslabší. 

Mé hodnocení: 95 %

Autor: Wulf Dorn
Počet stran: 360 s.
Nakladatelství: Knižní klub
Datum vydání: 2009

Anotace

Kdo se bojí Černého muže?

Případ zneužívané pacientky se pro psychiatričku Ellen Rothovou stává noční můrou. Žena tvrdí, že ji pronásleduje Černý muž, a krátce nato beze stopy zmizí. Při pátrání se cílem neznámého přízraku stává i Ellen. Při šíleném závodu o čas je ve hře život lékařky i její pacientky. Psychiatrička stále hlouběji zabředá do labyrintu strachu, násilí a paranoie. A čas na splnění ultimáta co nevidět vyprší… 

Publikováno: 17. 11. 2016