Pohřbení

Nedávno vyšel (pro mě) dlouho očekávaný druhý díl thrillerové série v čele s agentkou Sayer Altairovou, která studuje mysl sériových vrahů a psychopatů - POHŘBENÍ. Pokud vás zaujal a chystáte se na něj, doporučuji si ale nejprve přečíst první díl série V KLECI :) Který je, jen tak mimochodem, jeden z nejlepších thrillerů loňského roku! :D ♥ 

O čem kniha je?

Agenta FBI při procházce v horách čeká nemilé překvapení - propadne se do jeskyně plné lidských kostí.. Jak se později ukáže, některé z ostatků jsou desítky let staré, ale naleznou se mezi nimi i dvě čerstvé mrtvoly.. A agentka Altairová má tak opět plné ruce práce.

Jak se mi líbila?

Za mě pořád vede první díl, ten je prostě nepřekonatelný!

Ale Pohřbení jsou mu v mém hodnocení těsně v patách a mohu je s čistým svědomím doporučit taky! Jsou neuvěřitelně dobře napsané, svižné, bez hluchého místa, měly hlavu a patu a opět i tento díl řadím do kategorie "inteligentnějších" thrillerů a potěší i náročnější čtenáře :) Na své si v této sérii přijdou především ti, které zajímá vše okolo sériových vrahů a v případě Pohřbených hlavně psychopatů!

Mé thrillerové já je moc spoko a doporučuji nejen tento díl, ale i ten první úplně všem milovníkům napětí :)

Ve spolupráci s Knihy Dobrovský.

Mé hodnocení: 90 %

Autor: Ellison Cooper
Počet stran: 400 s.
Nakladatelství: Vendeta
Datum vydání: 2020
Anotace:
Vyšší zvláštní agentka Sayer Altairová studuje mysl psychopatů. Nikdy ale nečekala, že odhalí vraha v řadách Federálního vyšetřovacího úřadu. Pátrání po něm a odhalení interní korupce jí vyneslo střelnou ránu v rameni a šest měsíců práce za stolem. Teď se konečně vrací zpátky do terénu, kam byla povolána, když se agent FBI, jenž se ve volném čase vydal na výlet do hor, propadl do jeskyně plné lidských kostí.
Kosterní ostatky nalezené v Národním parku Shenandoah ve Virginii se ukázaly být téměř dvacet let staré. Ve stejné době zmizela svými blízkými milovaná místní dívka. Starý případ rázem získá na aktuálnosti, když mezi kostmi agenti naleznou dvě čerstvé mrtvoly. Když vyjde najevo děsivá pravda, že s jejich smrtí má co do činění žena, která byla unesena i se svou malou dcerou, musí Sayer odhalit souvislost mezi starými kostmi a novými těly dřív, než se unesená matka a její dítě stanou dalšími obětmi.
Vrah je ale o krok napřed, napadne její tým a sabotuje úsilí všech. Když se Sayer ocitne ve slepé uličce, kdy neví, komu může věřit, dostane se jí nechtěné pomoci od subjektu 037, jednoho z anonymních psychopatů, jejichž studiu se právě věnuje. S hrůzou zjistí, že jde o člověka s vysokým postavením ve Washingtonu, který nehodlá dopustit, aby obyčejný sériový vrah ohrozil jeho vlastní, strach nahánějící zájem o Sayer…

Publikováno: 18. 10. 2020