V kleci

V kleci je po dlouhé době příběh, který má silný námět a je to jeden z těch, které řadím do kategorie "inteligentní thriller".

O čem kniha je?

Hlavní postavou knihy je Sayer Altair - neuropsycholožka, která se zabývá výzkumem mozků sériových vrahů. Nyní řeší velmi znepokojující případ - vraždu dívky, jež byla dlouhou dobu vězněna v kleci a nakonec umučena k smrti. Pátrání po vrahovi se stává prioritou, protože se ukazuje, že náš pachatel má oněch klecí zřejmě daleko víc.. Hra o čas začíná.

Jak se mi kniha líbila?

V prvé řadě - nenechte se od knihy odradit počtem stran. I když jich má přes 400 a je to celkem bichle, krátké kapitoly, svižný a akcemi napěchovaný děj vám nedá spát a budete mít celou knihu přečtenou klidně i za den.

Co se týče postav - Sayer i celý její tým jsou důvěryhodné postavy a myslím, že i vcelku oblíbitelné (ačkoli naše hlavní hrdinka nepřekypuje originalitou a milovníci Roberta Bryndzy tu podobnost s Erikou Fosterovou zajisté postřehnou). Kapitola sama o sobě je pachatel, který není žádné béčko a své vraždy má velmi promyšlené a zdá se, že zatím neudělal ani jednu chybu. Věřím, že čtenáři ocení především vrahův motiv - který je vlastně do určité míry pochopitelný, uvěřitelný a musím přiznat, že mě dostal do kolen. 

ThrillerV kleci mě velmi mile překvapil a řadím ho k těm nejlepším knihám, jaké jsem za letošní rok zatím přečetla.

Mělo to všechno:

- sympatickou (ačkoli neoriginální) hlavní hrdinku,

- logický rámec,

- žádný prvoplánový, ale promyšlený, uvěřitelný a šokující děj,

- emoce!

Knihu bych doporučila spíše těm, kteří mají rádi komplikovanější příběhy s vědeckým přesahem. A samozřejmě všem milovníkům thrillerů :)

Ve spolupráci s Knihy Dobrovský

Mé hodnocení: 95 % (těch 5 % si šetřím na další díl)


Autor: Ellison Cooper
Počet stran: 432 s.
Nakladatelství: Vendeta
Datum vydání: 2019
Anotace:
Neuropsycholožka FBI Sayer Altair odhaluje zlé úmysly v nejhlubších zákoutích. Aby zapomněla na tragickou smrt svého snoubence, zabývá se výzkumem mysli sériových vrahů. Když policie ve Washingtonu D.C. objeví děsivou vražednou scénu – dívku, která byla dlouhou dobu uvězněna v kleci a pomalu umučena k smrti, je Sayer vyzvána, aby vyšetřování vedla. Obětí je dcera vysoce postaveného senátora a Sayer tuší, že tento případ bude bedlivě sledován.

Publikováno: 09. 07. 2019