Nádech do ticha

Když jsem si přečetla anotaci této knihy, ihned mě zaujala. Příběh o teroristickém útoku jsem doposud nečetla a byla jsem zvědavá, jak to autorka pojme.

O čem kniha je?

Stačí být v nesprávný čas na nesprávném místě a můžete se stát účastníkem teroristického útoku. Stejně tak jako naši hlavní hrdinové, kteří jsou na cestě vlakem do londýnského Eustonu. Nikdo z nich netuší, že ve vlaku s nimi jede člověk, který má ve svém batohu připravenou bombu...

Jak se mi líbila?

Čtenář se s dějem seznamuje prostřednictvím vyprávění 9 lidí. Zhruba první polovina knihy byla spíše o tom, seznámit se s jednotlivými postavami - kam mají namířeno, s kým cestují a jaký je jejich životní příběh. Tam máte příležitost vytvořit si k nim vztah, někoho si oblíbit a o někomu si říct, že je to blb. Napětí však postupně houstne a ve druhé polovině už sledujeme samotný výbuch a všechno to, co následuje bezprostředně po něm.

Řeknu vám, tohle mě vyděsilo, dostalo, rozplakalo. Byl to velmi silný zážitek a člověk si uvědomí, že stačí být v nesprávný čas na nesprávném místě, prakticky kdekoli - na cestě do práce, na svatbu, na dovolenou, za kamarádem, na nákupy,.. a ve vteřině tady nemusíte být. A to jenom proto, že se někdo rozhodl vzít život komukoli, kdo mu přijde do cesty. 

Nádech do ticha je velmi aktuální kniha o jednom teroristickém útoku, který změnil, sebral a zničil hromadu životů. A to úplně zbytečně. 

Mé hodnocení: 100 %


Autor: Cath Staincliffe
Počet stran: 296 s.
Nakladatelství: Kalibr
Datum vydání: 2019
Anotace:
Jeff, Caroline, Naz, Meg, Nick, Rhona, Saheel, Holly a Kulsoom. Obyvatelé svých vlastních vesmírů, které se protnou jedno páteční dopoledne v dubnu roku 2015. V 10.35 opouští manchesterské nádraží Piccadilly vlak směřující do londýnského Eustonu. Každý z cestujících nastoupil z jiného důvodu, každý spřádá jiné plány, čelí odlišným strachům, ale nikdo z nich – s jedinou výjimkou – nemá ponětí, že jejich čas se krátí. V jednom z vagonů totiž jede i rozhořčený mladík s batohem plným výbušnin a rozehrává ruskou ruletu, která po sobě může zanechat spoustu nevinných obětí…

Publikováno: 17. 02. 2020