Hamnet

O čem kniha je?

Manželský pár, který žil v osmdesátých letech šestnáctého století v Henley Street ve Stratfordu, měl tři děti, starší Susannu a mladší dvojčata Hamneta a Judith. Hamnet zemřel v roce 1596 ve věku jedenácti let. Zhruba o čtyři roky později napsal jeho otec hru Hamlet...

Jak se mi líbila?

Příběh, který v roce 2020 získal ocenění Kniha roku ve VB. A zcela oprávněně :)

Kde jen začít? Krásně napsaný, poetický, něžný a zároveň tíživý příběh. Cítíte tu neodvratnou tragédii, ten šíleně nesnesitelný zármutek, se kterým se lze jen stěží vyrovnat..

Jednoznačně jedna z nejlepších knih letošního roku!


Ve spolupráci s Kosmas.cz

Mé hodnocení: 100 %


Autor: Maggie O'Farrell 
Počet stran: 348 s.
Nakladatelství: Argo
Datum vydání: 2022
Anotace:
Manželský pár, který žil v osmdesátých letech šestnáctého století v Henley Street ve Stratfordu, měl tři děti, starší Susannu a mladší dvojčata Hamneta a Judith. Hamnet zemřel v roce 1596 ve věku jedenácti let. Zhruba o čtyři roky později napsal jeho otec hru Hamlet. Hamnet se inspiruje životem slavného dramatika. Je to příběh o poutu mezi dvojčaty a o manželství poznamenaném žalem. A také o neobyčejné ženě, jejíž jméno se většinou zmiňuje jen na okraj, o bleše, která se nalodí v Alexandrii, a o synovi rukavičkáře, jenž se pro milovanou ženu vzepře konvencím. Ze všeho nejvíc je to ale něžné a nezapomenutelné vyprávění o chlapci, na nějž se téměř zapomnělo, avšak jeho jméno přetrvává v jedné z nejslavnějších her literární historie.

Publikováno: 01. 11. 2022