Leonard a Hladový Paul

O čem kniha je?

Příběh se točí kolem dvou hlavních postav - Leonarda a Hladového Paula. Ti z vás, co znají seriál Ajťáci, si můžou představit osobnosti Mosse a Roye a mají Leonarda a Paula :) Oba jsou tak trochu podivíni, introverti, nenápadní, ovšem neskutečně zajímaví lidé, které společnost většinou přehlíží..

Jak se mi kniha líbila?

Tohle byla taak milá kniha! Leonard i Hladový Paul jsou neskutečně osobité postavy, zamilujete si jejich humor, pohled na svět a zároveň je přijmete takové, jací jsou - protože i oni to tak vnímají. Nemají absolutně pocit, že by se měli za každou cenu měnit a přizpůsobovat většinové společnosti.

Z celého příběhu vyzařuje neskutečný klid, pozitivní vibrace a ač se nejedná o žádnou akcí nadupanou knihu, spíše je o životech dvou kamarádů, věřím, že vás pohladí po duši tak, jako mě :)

Ve spolupráci s Nakladatelství HOST.

Mé hodnocení: 90 %


Autor: Rónán Hession
Počet stran: 272 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2021
Anotace:
Odzbrojující román kladoucí prostou otázku: Mohou dobří lidé změnit svět?
Leonard a Hladový Paul je okouzlující příběh dvou milých svobodných třicátníků, kterých byste si na ulici ani nevšimli, natož aby se z nich stávali hrdinové románů. V jejich obyčejnosti se však skrývá neobyčejná síla.
Leonard se živí psaním encyklopedií pro děti a touží po někom, s kým by mohl společně žasnout nad krásou všehomíra. Hladový Paul je naopak se svým životem spokojený beze zbytku — je chodícím ztělesněním bytí v přítomném okamžiku. Oba přátelé se pomocí humoru, deskových her a ticha snaží proplout bouří života v jednadvacátém století a uchránit si to nejcennější — radost z každé, i té nejobyčejnější chvíle.

Publikováno: 10. 09. 2021