Co mě naučil tučňák

Skutečný příběh, který se odehrává před 40 - ti lety. Mladý učitel Tom Michell odjíždí učit do Argentiny. Rozhodne se, že ještě před začátkem školního roku si užije trochu toho volna a bude cestovat po Jižní Americe. To ještě netušil, že se jeho život (ve vztahu k tomuto rozhodnutí) rapidně změní. Při jedné procházce po uruguayské pláži narazil na desítky tučňáků, kteří vlivem ropy zahynuli. Ovšem až na jednoho. Tom vyvoleného přeživšího zachránil, byť to zpočátku vypadalo, že proti tučňákově vůli. Ten si však zanedlouho uvědomil, že se nemá čeho bát a že Tom je vlastně kámoš. Od osudového setkání na pláži se mezi nimi vytvořilo pouto, které neměla šanci zpřetrhat ani sama smrt.

Tomovo životní dobrodružství započalo od převozu tučňáka do Argentiny a následně jeho pobytem ve školním kampusu. Tučňák dostal jméno Juan Salvador a nenašel se jediný člověk, který by si tohoto pána v černém fraku nezamiloval. 

„Doufal jsem v nemožné a věřil, že ten tučňák přežije, protože od té chvíle měl jméno, a s tím jménem se zrodilo pouto, které mělo trvat po celý život.“

Dojemný příběh, při jehož čtení jsem začala toužit po tom, mít svého vlastního tučňáka.

Mé hodnocení: 80 %

Autor: Tom Michell
Počet stran: 203 s.
Nakladatelství: Noxi
Datum vydání: 2016

Anotace:

Dvacetiletý Tom Michell, toužící po dobrodružství, přijme místo učitele na prestižní argentinské internátní škole. Během svého výletu do Uruguaye zachrání tučňáka uvězněného v ropné skvrně. Ten den se jeho život navždy změní. Pták, který dostane jméno Juan Salvador, odmítá mladého učitele opustit a jemu tak nezbývá nic jiného, než svého nového „domácího mazlíčka“ propašovat přes hranice a vrátit se s ním zpět do školy. Tučňák se samozřejmě brzy dostává do centra pozornosti. Stane se z něj nejen maskot ragbyového týmu, důvěrník paní domácí, spoluhostitel Tomových party, ale také nejokázalejší plavecký trenér ve světových dějinách. Navzdory těžkým časům peronistické vlády, hrozivé ekonomice a politickým bojům Juan Salvador všechny kolem sebe rozveseluje.

Publikováno: 21. 07. 2016