Já už budu hodná

Já už budu hodná je thriller, který mě primárně zaujal obálkou a také anotací, která ve mně evokovala knihu Spolubydlící - tu mohu vřele doporučit. 

O čem kniha je?

Prolog knihy nás zavede do minulosti, kdy v krátké scéně sledujeme malou dívenku, která je vyděšená a čeká na trest..

Následně se ocitáme v současnosti, kdy nahlížíme na život mladé Juli, která prochází obdobím plným změn, což zahrnuje také hledání nového bydlení.. A tak se nastěhuje k mladé herečce Grétě, která shodou okolností hledá spolubydlící. Z počátku vše vypadá idylicky, ovšem po čase se Gréta začíná vybarvovat jako velký pedant a čím dál častěji jsou její reakce nepřiměřené.. K tomu všemu v jejich blízkosti začínají objevovat mrtvoly. Mrtvoly lidí, které Juli zná..

Jak se mi kniha líbila?

Já už budu hodná je velmi zajímavý psychologický thriller, který nabízí čtenářům skvělý čtenářský zážitek! Především pak těm, kteří se vyžívají ve strašidelných příbězích, kde se dá napětí krájet a také těm, kteří ocení, když děj není zcela průhledný. Velkou předností je v tomto případě skvěle vygradovaný závěr, podaný velmi působivě a nečekaně! Navíc je napsán čtivě a sugestivně - až se děs, napětí a tíživá atmosféra, oderávající se na stránkách, přenesou až k Vám domů.

Co mi trochu vadilo, byly hlavní postavy. Nedokázala jsem si nikoho příliš oblíbit, každý měl nějakou charakterovou vadu, přes kterou jsem se nedokázala přenést. Třeba taková postava Gréty Vás bude dle mého názoru velmi štvát. Navíc všechny postavy se jeví, že se tak trochu zbláznily..

Plusy:

- skvělý námět.

- poutavá obálka.

- napínavý, čtivý a svižný text.

Minusy:

- místy na mě příběh působil zmatečně.

- nesympatické postavy.

Já už budu hodná je příběh plný zvratů, mrazivé atmosféry a dokonalou ukázkou toho, jak jeden zážitek z dětství může mít následky na celý Váš život.


Ve spolupráci s Knihy Dobrovský. 

Mé hodnocení: 80 %


Autor: Clara Weiss
Počet stran: 368 s.
Nakladatelství: Omega
Datum vydání: 2019
Anotace:
Léto je za rohem, když se studentka Juli přestěhuje do malé podkrovní místnosti v půvabném mnichovském bytě. Sdílí byt s mladou herečkou Gretou, kterou si okamžitě zamiluje. Ale hlavně, konečně může začít naplno žít. Ale Juli má čím dál tím větší pochybnosti, že s ní Greta nehraje fér a že se pod příjemnou slupkou schovává velmi krutá bytost. A když se objevuje první mrtvola, Juliin život se mění v peklo. Ale mrtvola v jejich bytě není zdaleka poslední. Kamarádka zmizí a na schodišti se nachází další tělo. A další přibývají. Juli je ve velkém nebezpečí a na útěk je příliš pozdě...

Publikováno: 02. 04. 2019