Hrob mé sestry

Před dvaceti lety Tracy Crosswhiteové zmizela mladší sestra. Všichni v malém městečku Cedar Grove dělali, co mohli, hledali snad úplně všude, ale její tělo nikdy nenašli. I přes to byl tento zločin připsán na konto Edmundovi Housovi a ten byl následně odsouzen za její vraždu. Nicméně Tracy nevěří, že House je vrahem a tak nikdy nepřestala pátrat po tom, co se oné noci, kdy Sára zmizela, stalo. Jelikož od té doby žije s pocitem viny a touhou vypátrat, co se tenkrát stalo, zanechá své profese učitelky chemie a nastoupí na policejní akademii. Následně působí jako detektiv na oddělení pro násilné zločiny. Teď, po dvaceti letech jsou objeveny lidské ostatky. Jak se později ukáže, ty patří Sáře Crosswhiteové – zmizelé sestře Tracy. 

Co se týče hlavní hrdinky - Tracy mi byla sympatická a zároveň mi jí bylo neuvěřitelně líto. Jí i celé jejich rodiny. Tak zoufale se snažila odkrýt dvacet let staré tajemství, na které nakonec zůstala sama. Neuběhl den, kdy si nevzpomněla na onen den. Byl to den, kdy se obě sestry účastnily střelecké soutěže. Blížila se bouřka a Sára přemlouvala Tracy, aby jí dovolila jet domů samotnou. Nakonec Tracy prosbám podlehla a půjčila sestře klíče od svého auta. V té chvíli ani jedna z nich netušila, že se vidí naposledy.

Příběh je vyprávěn ve dvou dějových liniích – současnost a minulost (1993), ode dne kdy se Sára pohřešovala. Styl psaní před - po mám hrozně ráda, protože z příběhu se rázem stává skládačka a hlouběji mě to vtáhne do příběhu.

Detektivek jsem už přečetla hodně, ale troufám si říct, že Hrob mé sestry od ostatních vyčnívá jak svým originálním námětem, tak i zpracováním. Velké plus připisuji tomu, že se v knize dozvíme i přesný popis toho, jak to tenkrát bylo z pohledu Sáry. Jediná část, která mi přišla zdlouhavá, byla ta, kdy probíhal soud. No a konec? I když byl trošku přitažený za vlasy, tak se mi líbil, bála jsem se – takže za mě dobrý :)

Mé hodnocení: 85 %

Autor: Robert Dugoni 
Počet stran: 392 s.
Nakladatelství: Jota
Datum vydání: 2016

Anotace: 

Tracy Crosswhiteová, detektiv seattleské policie, strávila dvacet let v pochybnostech a otázkách, co se doopravdy stalo s její sestrou Sarah. Opravdu ji znásilnil a poté zabil Edmund House, recidivista žijící ve stejném městě, který byl za tento zločin odsouzen? Tělo se ale nikdy nenašlo. Co když vše bylo ještě jinak? Případ byl sice uzavřen již před lety, ji se ale s výsledky vyšetřování nikdy nesmířila. V Housovu vinu prostě nevěří. K zásadnímu obratu dochází v okamžiku, kdy je nalezeno tělo Sarah. Tracy je odhodlaná odhalit pravdu stůj co stůj, ale temná a dlouho utajovaná tajemství, která vyplouvají na povrch, Tracy vystavují smrtelnému nebezpečí…

Publikováno: 15. 02. 2017