Ztracená vládkyně

POUZE MUŽ SCHOPNÝ ROZEHNAT KOUŘ MŮŽE NAJÍT ZTRACENOU VLÁDKYNI…

Ztracené vládkyně nám nabízí dvě časové linie, které se během příběhu průběžně střídají – současnost a rok 1914

V současnosti se genealog Tayte snaží svou přítomností pomoci britské policii vyšetřit vraždu a zároveň přijít na kloub rodinné historii rodu Stilwellů – konkrétně co se stalo s Alicí Stilwellovou – opravdu zemřela na zaoceánské lodi nebo tomu bylo jinak? Její tělo se nikdy nenašlo, takže pochybnosti jsou na místě. Proč by ale opustila své dvě děti a předstírala vlastní smrt? Rodina Alice Stilwellové je přesvědčena, že tato žena je vlastizrádce a černá ovce rodiny. Nechtějí o ni mluvit a tak Tayte bude muset informace získat odjinud. 

Rok 1914 popisuje události, které Alici Stilwellové obrátily život naruby. 

Příběh má sice pomalejší rozjezd, avšak většina knihy nabízí situace, při kterých jsem měla nervy "na dranc". Tajemství, zrada, přátelství a láska. To všechno Ztracená vládkyně nabízí. Průběžné střídání obou časových linií mám v příbězích velmi ráda a ani zde tomu nebylo jinak. Autorovi se podařilo obě linie koncipovat tak, aby na sebe krásně navazovaly a neprozradily čtenáři nic, co by mohlo vyzradit informace, které by zapříčinily předvídatelnost příběhu.

Plusy

 - hlavní postava genealoga Tayta – v příběhu je nastíněn jak jeho osobní život, tak i to, jak je zapálený pro svou profesi. Jeho postava je jedna z těch, jejíž vlastnosti a charakter jsou to, co vás upoutá a nejde jinak než si ho zamilovat. Je vyobrazen jako zcela normální, občas chybující člověk, který miluje čokoládu.

 - jak už jsem zmínila, chvíli mi trvalo začíst se a naplno se vžít do příběhu. Ale kolem sté stránky se to změnilo a příběh mě naprosto pohltil.

 - skvělé prokládání současnosti minulostí, kdy čtenář postupně odhaluje pravdu o tom, jak to celé bylo.

Minusy

- občas jsem měla dojem, že určité události nemohli hlavní postavy příběhu předvídat, takže to jediné místy knize ubíralo na reálnosti. Také chování některých postav mi přišlo nelogické, ale to se nestávalo příliš často.

Ztracená vládkyně je čtvrtý díl série - i když mi první tři díly unikly - vůbec to ničemu nevadilo. Mé první setkání s postavou Tayta rozhodně není tím posledním. Kniha mě bavila a vřele ji doporučuji všem, kteří u knihy ocení napětí a trochu té historie. Už se těším na další díly :)


Za e-knihu k recenzi mockrát děkuji Nakladatelství Mystery Press.

Mé hodnocení: 80 %


Autor:  Steve Robinson
Počet stran: 352 s.
Nakladatelství: Mystery Press
Datum vydání: 2017
Anotace:
Jedné mlhavé noci roku 1914 se při plavbě mezi Kanadou a Anglií potopila zaoceánská loď Empress of Ireland. Při této katastrofě zemřel skoro stejný počet lidí jako na Titaniku nebo Lusitanii, přesto byla její tragédie zapomenuta. Jednou z obětí byla i Alice Stilwellová… Nebo nebyla? Americkému genealogovi Jeffersonu Taytovi se dostane do rukou medailon, který naznačuje, že mladá žena neštěstí přežila, měla rodinu a prožila dlouhý život. Kým ale byla před tím, než došlo k jedné z největších tragédií námořních dějin? Tayte se musí vydat do Anglie, aby zde vypátral Alicin původ a vyřešil záhadu jejího zmizení, které by mohlo souviset s aktivitami britských a německých tajných služeb v letech před první světovou válkou…

Publikováno: 07. 02. 2018