Finlay na zabití

O čem kniha je?

Finlay Donovanová je autorkou detektivních románů, která momentálně prožívá tvůrčí krizi zároveň s krizí finanční. Exmanžel dělá problémy, přišla o chůvu a termín odevzdání rukopisu se neúprosně blíží. Stačil ale jeden odposlechnutý a špatně pochopený rozhovor, kdy žena u vedlejšího stolu považuje Finlay za nájemnou vražedkyni a vše se rázem mění...

Jak se mi líbila?

Já jsem nadšená! Děj odsýpal a vtáhl mě natolik, že jsem knihu přečetla raz dva. Navíc se s vámi klidně vsadím, že jste rozhodně nikdy nic podobného nečetli :) Nebylo to sice tak humorné, jak jsem čekala - těch scén, u kterých jsem se vyloženě zasmála příliš nebylo, ale bavila mě ta absurdnost, nereálnost děje a totální pošahanost hlavní hrdinky.

Miluju, jaké knihy v HOSTu vydávají, že se nebojí zariskovat a vydat něco tak výstředního, co ale skvěle funguje! 

Takže pokud hledáte čtení na léto - tohle musí být naprosto jasná volba pro vás :)


Ve spolupráci s nakladatelstvím Host.

Mé hodnocení: 80 %


Autor: Elle Cosimano
Počet stran: 395 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2022
Anotace:
Bláznivá komedie o tom, že opravdový zločin je o poznání komplikovanější než na papíře
Finlay Donovanová je uštvaná rozvedená matka a autorka detektivek, před kterou berou nohy na ramena múzy i peníze. Finlayin život je jeden velký chaos: termín odevzdání slíbeného rukopisu se neúprosně blíží a nápady nikde, exmanžel bez varování propustil chůvu a agentka si chce dát schůzku v podniku, kam má Finlay zakázaný vstup (neptejte se).
Stačí jeden náhodně odposlechnutý — a špatně pochopený — rozhovor, aby žena u sousedního stolu považovala Finlay za nájemnou vražedkyni a předložila jí velice lákavou nabídku. Než se Finlay stihne z nedorozumění vymotat, je až po uši zapletená do vyšetřování opravdové vraždy. Což je ovšem skvělý námět na knihu! Jen je třeba zbavit se všech nitek, které ji spojují s případem… a jednoho těla.

Publikováno: 01. 07. 2022