Vítězové

Jedna z největších literárních událostí tohoto roku! :)


O čem kniha je?

Vyvrcholení trilogie z hokejového městečka Medvědín.

Jak se mi kniha líbila?

Někoho může těch 640 stránek vyděsit, ale fanouška téhle série? Těžko!

Příběh uběhne jako voda, než se nadějete, je konec a vy si budete přát dalších 600 stránek!

Připravte se na horskou dráhu emocí, budete milovat, budete nenávidět, budete se smát a budete plakat. Bože, jak vy budete plakat.. Takhle si pohrávat s emocemi čtenáře umí jenom Backman!) On je pro mě jednoznačně jeden z nejlepších současných autorů a budu ho doporučovat pořád dokola. Jeho styl psaní je natolik jedinečný, tak poetický, úderný, čtivý. Kdybych si měla zatrhávat každou větu, kterou bych si nechala zarámovat, tak během čtení nedělám téměř nic jiného.

Backman je jednoduše láska. Tak mu dejte taky šanci si ho zamilovat :)


Děkuji za tuhle trilogii, za ty obyčejné lidské příběhy, ve kterých se dokáže najít každý z nás. Tahle se jisto jistě objeví v nejlepších knížkách tohoto roku!


Ve spolupráci s Nakladatelstvím HOST.

Mé hodnocení: 100 %


Autor: Fredrik Backman
Počet stran: 645 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2023
Anotace:
Vyvrcholení trilogie z hokejového městečka Medvědín.
Od událostí, o nichž nikdo nechce mluvit, uběhly dva roky. Všichni se snažíme posunout dál, jenže cosi v této krajině to člověku nikdy úplně nedovolí. Jsme město se smutkem v srdci a násilí tady visí ve vzduchu, máme rádi pohádky s dobrým koncem, ale vlastně jsme asi tušili, že tahle mezi ně nepatří. Tentokrát to začíná vichřicí a končí střelbou. Někdo, kdo byl dlouho pryč, se vrací domů. Někdo nás opouští navždy. Někdo se zamiluje, někdo sní o NHL a někdo o pomstě. Někdo usíná vedle své nejlepší kamarádky, někdo se pokouší zachránit manželství a někdo se snaží ochránit své děti. Někdo nenávidí, někdo bojuje, někdo popadne zbraň a zamíří ke stadionu. Ne všichni, za něž jsme bojovali, se dočkají šťastného konce a ne všichni, které milujeme, zestárnou.

Publikováno: 17. 04. 2023