Muž, který spadl na Zemi

A máme tu další knihu ze sekce "Mé nejočekávanější knihy roku 2021" :)

O čem kniha je?

Mimozemšťan Thomas Newton je vyslán na naši planetu, aby zachránil svůj umírající lid..

Jak se mi líbila?

Sci-fi příběh s velmi pochmurnou atmosférou. Nejste-li ale příznivci žánru sci-fi, i tak je velká šance, že se vám příběh bude líbit, jelikož ony sci-fi prvky zde nejsou stěžejní. Hlavní hrdina je osamělý a velmi inteligentní jedinec, který je zářným příkladem toho, jaký vliv na něho mají lidské neřesti, i když se jim snaží odolávat. V tom je dokonale zakomponovaná reflexe naší společnosti a příběh nás tak nutí k zamyšlení, ať chceme nebo ne a po čtení v nás zanechá takovou zvláštní melancholickou náladu..

Muž, který spadl na Zemi je velmi silný příběh a určitě si brzy připomenu i jeho filmové zpracování v hlavní roli s Davidem Bowiem❤


Ve spolupráci s knihkupectvím KOSMAS.

Mé hodnocení: 95 %

Autor: Walter Tevis
Počet stran: 192 s.
Nakladatelství: Argo
Datum vydání: 2021
Anotace:
Muž, který spadl na Zemi je příběhem Thomase Newtona, mimozemského návštěvníka, jenž byl v lidské podobě vyslán na naši planetu, aby zachránil svůj umírající lid. Jako osamělý a křehký cizinec podléhá navzdory svému nadřazenému rozumu plíživým svodům lidské společnosti. Tváří v tvář všudypřítomné pošetilosti, podezřívavosti a zaslepenosti přitom poznává, že se i pozemšťané vydali na cestu k patrně neodvratitelnému sebezničení.
Autor Dámského gambitu a oblíbeného Zpěvu drozda se v českém překladu poprvé představuje ve své nejpopulárnější science fiction. Román Muž, který spadl na Zemi se proslavil především díky vynikajícímu hereckému výkonu Davida Bowieho ve stejnojmenné filmové adaptaci. Jak už to tak ovšem bývá, literární předloha je působivější a právem se dodnes těší postavení stále vydávané žánrové klasiky.

Publikováno: 15. 11. 2021