Spolubydlící

Příběh začíná, na první pohled, ideálním vztahem mezi hlavní postavou Allie (atraktivní počítačovou expertkou) a jejím přítelem Samem. Ovšem pouze do doby, než vyjde na povrch jeho nevěra a Sam je vyhozen z jejího bytu. Po pár dnech se ukazuje, že na něm byla Allie závislá nejen emocionálně, ale také ekonomicky. A proto se rozhodne, že si najde novou spolubydlící.

Jako nejvhodnější kandidátkou na novou nájemnici se jeví Hedra, která je vcelku nenápadná a snad i slušná dívka, se kterou nebudou žádné problémy – ty se však začnou objevovat postupem času od jejího nastěhování. Allie poprvé vytuší, že něco s její spolubydlící je v nepořádku, až když si uvědomí, že Hedra má nejen stejné pohyby a gesta jako ona sama, ale také i naprosto identický šatník jako je ten její.

Spolubydlící byla mou první a rozhodně ne poslední knihou od Johna Lutze! Jeho styl mě prostě baví. Během čtení jsem zažívala napětí, strach a zvědavost, o co vlastně té Hedře jde a jak to všechno dopadne. Spolubydlící je krátká a ideální kniha pro čtení na jedno odpoledne – věřte, budete ji mít přečtenou hned. 

Pro zajímavost je na motivy této knihy natočen film Spolubydlící z roku 1992 – v hlavní roli skvělá Bridget Fonda. Odkaz ZDE.

Poučení z knihy: Nikdy nedejte na první dojem. I nenápadná myš se může proměnit v zákeřnou krysu!

Mé hodnocení: 80 %

Autor: John Lutz
Počet stran: 216 s.
Nakladatelství: Domino
Datum vydání: 2013

Anotace: 

Že někdo vypadá jako šedá myška, ještě neznamená, že nám neudělá ze života peklo. 

Hledání nového spolubydlícího je pokaždé krok do neznáma. Jenomže Allie Jonesová nemá jinou možnost. Vyhodila z bytu bývalého přítele Sama, protože jí byl nevěrný, a teď potřebuje, aby se s ní někdo podělil o nájem. Hedra Carlsonová jí připadá jako sázka na jistotu. Stydlivá šedá myška určitě nebude pouštět hlasitou muziku a nechávat na podlaze špinavé ponožky. A přece je na Hedře cosi divného. Nepokrytě Alii závidí, jak vypadá a jaký vede život. A pak začnou ty obscénní telefonáty – Allie netuší, kdo jí volá, ale on zná její jméno. Potom se jí ztratí kreditní karty. A nakonec ke svému zděšení zjistí, že Hedřin šatník má naprosto stejný obsah jako ten její. Allie o tom nemá ani tušení, ale její unylá spolubydlící se s ní zdaleka nedělí jen o nájem. Krvavá noční můra právě začíná…

Publikováno: 02. 08. 2016