Cari Mora

Nejnovější kniha od mého milovaného Thomase Harrise? Tu jsem musela mít! Navíc krásně ladí s novými vydáními Mlčení jehňátek a Červeného draka :)

O čem kniha je?

Cari Mora žije pod dohledem imigračního úřadu v Miami. Její současné zaměstnání obnáší opečovávání luxusního domu na Miami Beach. Jednu věc ale o tomto domě neví - je pod ním ukryto zlato. Hodně zlata. Cari o tom sice nemá ani páru, zato pár místních zločinců ano. A pro to zlato jsou ochotni udělat cokoli!

Jak se mi líbila?

Bohužel T. Harrisovi se tentokrát nepodařilo zaujmout mě ani hlavní hrdinkou, ani dějem. 

Zmatek nad zmatek v tom množství postav, celé to působilo až přeplácaně. Z hlavní hrdinky jsem měla zvláštní dojem, který asi nedokážu dost dobře popsat. Očekávala jsem knižního hrdinu se silným charakterem a minulostí, někoho, kým budeme fascinováni a okouzleni tak, jako tomu v autorových předchozích kultovních knihách..

Ačkoli ano, knihu jsem přečetla za jedno odpoledne, nebylo to po jazykové stránce nic náročného, ovšem co se děje týče, to už byl jiný oříšek - úchylný zločinec, hromada zlata a hromada mrtvol. Místy velmi brutální, místy nudné. Závěr se autorovi povedl o něco lépe než zbytek knihy, nicméně jako celek to na mě vůbec nezapůsobilo. Bohužel, očekávala jsem mnohem víc. Hrozně mě mé hodnocení mrzí, ale nemůžu jinak, než hodnotit takto.

Předchozí autorovy knihy? Jasně, ty berte všemi deseti. Cari Moru? Za mě bohužel ne..

Ve spolupráci s KOSMAS.

Mé hodnocení: 40 %


Autor: Thomas Harris 
Počet stran: 248 s.
Nakladatelství: Argo
Datum vydání: 2019
Anotace:
Tvůrce Hannibala Lectera přichází s románem o zlu, nenasytnosti a temných obsesích.
Cari Mora uprchla před válkou v rodné zemi do USA a pod dohledem imigračního úřadu žije na dočasné povolení pobytu v Miami. Aby se uživila, jde ze zaměstnání do zaměstnání a teď se stará o luxusní sídlo přímo na slavné pláži Miami Beach. Nemá tušení, že pod domem je ukryto půl tuny ryzího zlata. To se však dozví jistý Hans-Peter Schneider, který po tomto zlatě slídí už roky, a zdaleka není sám. Krásná Cari stojí tomuto úchylnému zločinci v cestě a jejich střet, po němž zůstane celá řádka mrtvol, je nevyhnutelný…
Na šestý román autora Mlčení jehňátek čekal celý svět. Teď se dočkal…

Publikováno: 24. 10. 2019