Fobie

Wulf Dorn je zářný příklad toho, že kvalitní thriller nemusíme hledat pouze na severu :) Důkazem je toho ať už jeho Temné šílenství, Spouštěč a teď i Fobie.

O čem kniha je?

Představte si, že přijdete do kuchyně a spatříte svého muže. Nebo si alespoň myslíte, že je to Váš muž. Je stejně oblečený, má jeho kufr a dokonce přijel jeho autem. Ovšem ty kalhoty na něm nějak visí.. A pak se na Vás otočí a Vy spatříte zjizvenou tvář muže, kterého jste doposud nikdy neviděla. Zmocní se Vás panika a policie nevěří, že je Váš skutečný manžel pohřešovaný, ba už vůbec ne, že mu hrozí nějaké nebezpečí. A tak Vám nezbude nic jiného, než si poradit sama..

Přesně to prožívá naše hlavní hrdinka Sarah Bridgewaterová. A Vy spolu s ní. 

Jak se mi líbila?

Od první stránky mě příběh pohltil. Scéna, kdy se v kuchyni naší hlavní hrdinky zjevil zjizvený muž, byla hrozně děsivá! Takhle jsem se opravdu už dlouho nebála - začátek knihy tedy nemohl odstartovat lépe :) Co mě ale v příběhu NEUVĚŘITELNĚ rozčilovalo, byli policisté a jejich laxní přístup..

Plusy:

- Sugestivní příběh.

- Velmi čtivý text - autorův styl psaní mě bavil a nutil číst a číst, až jsem se ocitla na poslední stránce a říkala jsem si jen „Uf, tak to byla jízda“. 

- Obálka, která dokonale koresponduje s obálkami předchozích knih, tudíž k sobě na poličce krásně ladí! Malé plus :D

Minusy:

- Škoda, že druhá polovina neměla stejné tempo jako ta první. Pak bych knize mohla s čistým svědomým udělit plný počet bodů.

Čtenář se k závěru knihy a celé pointě příběhu může stavět různě – jasně, na jednu stranu to byl dost podivný způsob, jak .. (no, větu vlastně raději nedokončím, abych nespoilerovala) – na druhou stranu proč ne, rozhodně se nejedná o nic až tak nereálného, jak někteří knize vytýkají. Nicméně ano, čekala jsem jiné rozuzlení, ale co už :D Rozhodně ale nesouhlasím s výrokem, že je tohle jedna z nejslabších knih autora. Za mě právě naopak – řadím ji vedle Spouštěče za jeho nejvydařenější. Příběh obsahuje téma stalkingu, fobie a dává čtenáři docela dost podnětů k zamyšlení se nad svým vlastním životem. Takže zkuste a uvidíte, se kterým názorem budete spíše sympatizovat :)

Mé hodnocení: 90 %


Autor: Wulf Dorn
Počet stran: 320 s.
Nakladatelství: Knižní klub
Datum vydání: 2018
Anotace:
Prosinec v londýnské čtvrti Forest Hill.
Sarah Bridgewaterová procitne uprostřed noci. Manžel se nečekaně vrátil ze služební cesty. Jenže když vejde do kuchyně, nečeká tam na ni Stephen. Neznámý muž však má na sobě Stephenův oblek, přinesl jeho kufr a přijel jeho autem. Navíc neochvějně tvrdí, že je její manžel, a zdá se, že o Sarah ví úplně všechno. 
Začíná zákeřná psychologická hra, jež využívá hluboce zakořeněnou smrtelnou fobii.

Publikováno: 16. 12. 2018