Manželé odvedle

Hlavní postavy: Anne a Marco.

Anne je na mateřské dovolené a Marco vlastní malou firmu. Řadu let se přátelí s jejich sousedy – Cynthií a Grahamem. Ti je jednoho dne pozvou na večeři. Cynthie ale nemá ráda děti a jelikož slečna na hlídání jim na poslední chvíli odřekla, tak se Anne s Marcem po dloouhé debatě rozhodnou nechat svou dcerku doma samotnou. Zapnou chůvičku a každou půlhodinu chodí prcka kontrolovat. Jenže, když se společně vracejí po půlnoci domů - najdou postýlku prázdnou..Do jejich domu přijíždí detektiv Rabasch a jeho tým. Pátrání po malé Coře může začít. 

„Anne cítí svůj výkřik uvnitř hlavy, i jak se odráží od stěn – ten křik je všude. Potom zmlkne a stojí před prázdnou postýlkou strnule, s rukou na ústech. Marco šátrá po vypínači. Oba zírají na prázdnou postýlku, kde má správně být jejich miminko. Není možné, aby tam nebylo.“

Super bylo, že možným podezřelým se jevil každou chvíli někdo jiný. Takže pár kapitol vážně nevíte - dokud sama autorka neprozradí onoho únosce. Od toho momentu mě kniha už tolik nebavila - mnohem víc se mi zamlouvala první polovina knihy, ve které čtenář vyloženě tápe :) Doufala jsem, že se příběh bude odvíjet trochu jiným směrem. A konec příběhu? Tak ten na mě působil vyloženě "přeplácaně" - jakoby se autorka snažila až příliš o "šokující závěr".

Autorka používala vcelku jednoduché věty a zřejmě i kvůli tomu se mi nedařilo nahlédnout hlouběji do nitra hlavních postav. A co se postav týče - bohužel, ani jeden z manželů mi nebyl sympatický. Jejich sousedé jakbysmet a o Anniných rodičích radši ani nemluvím. Jedinou sympatickou postavou pro mě byl komisař, který zde nepředstavoval žádného "super geniálního" vyšetřovatele, ale zcela reálnou postavu muže, který neví, komu věřit. Což mě přivádí k myšlence, že v téhle knize lhali snad úplně všichni všem :)

Nemůžu ale říct, že by se mi knížka vyloženě nelíbila. Jen jsem od ní čekala něco speciálního (díky, nálepko bestseller). Manželé odvedle je čtivá a nenáročná kniha. Hodnotím ji jako průměrnou detektivku, kterou bych vám doporučila, pokud toužíte po knize, u které přijdete na jiné myšlenky :)

Mé hodnocení: 75 %

Autor: Shari Lapena
Počet stran: 272 s.
Nakladatelství: Knižní klub
Datum vydání: 2017

Anotace:

Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat. Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč. Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…

Publikováno: 19. 06. 2017