Přeživší

O čem kniha je?

I nejhlouběji pohřbená tajemství se jednou vynoří.

Kieran a Mia spolu po dlouhé době zavítají do míst, kde oba vyrůstali a kde se před dvanácti lety při silné bouři ocitli tváří v tvář tragédii. Kieran tehdy přišel o milovaného bratra, Mia se zase v osudný den pohádala s kamarádkou, která poté beze stopy zmizela. Strhl ji snad příliv do moře? Pravda zůstala dlouhé roky pohřbená a životy všech zúčastněných šly dál...

Jak se mi líbila?

Nový krimi román od mé oblíbené spisovatelky Jane Harper, jejíž silnou stránkou jsou autentické postavy a dokonale vykreslené prostředí (tentokrát Tasmanie), což pokaždé dodá jejím příběhům skvělou atmosféru! To byly tentokrát jediné věci, které bych vypíchla, že se fakticky povedly, protože ten zbytek...no achjo, tohle hodnocení mě mrzí, Bůh ví, zda to bylo mým obrovským očekávání, ale půlku knihy jsem docela trpěla, očekávala jsem mnohem větší napětí, dramata, zvraty, klidně bych ocenila i víc mordů:)) na mě to jednoduše bylo až příliš o ničem.. zachránil to závěr knihy, ten byl super, nečekaný, věrohodný!

Kniha může uspokojit čtenáře, kteří jsou fanoušky spíše tradičních krimi příběhů a nemají rádi tuny krveprolití a surových scén - ty tady doopravdy nenajdete:) Kdybych ale měla doporučit milovníkům krimi příběhů nějakou autorčinu knihu, byla by to jednoznačně její prvotina Sucho, tu stále nic nepřekonalo.

Mé hodnocení: 60 %


Ve spolupráci s Nakladatelství Host.Autor: Jane Harper
Počet stran:  410 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2023
Anotace:
I nejhlouběji pohřbená tajemství se jednou vynoří. Kieran a Mia spolu se svou novorozenou dcerkou po dlouhé době zavítají do Evelyn Bay, kde oba vyrůstali a kde se před dvanácti lety při silné bouři ocitli tváří v tvář tragédii. Kieran tehdy přišel o milovaného bratra a dlouho si jeho smrt kladl za vinu. Mia se zase v osudný den pohádala s kamarádkou, která poté beze stopy zmizela. Strhl ji snad příliv do moře? Pravda zůstala dlouhé roky pohřbená a životy všech zúčastněných šly dál.
Jenže den po návratu Kierana a Mii se v zátoce objeví zavražděná mladá žena. A místním obyvatelům se najednou zdá, že se opakuje temná minulost, na kterou se všichni snažili zapomenout. Existuje souvislost mezi touto vraždou a událostmi kolem násilné smrti, k níž došlo před dvanácti lety? A jak minulost utváří a narušuje životy v dospělosti? Řeči a nevyslovené otázky nabývají na intenzitě a obyvatelé města na Kierana pohlížejí s podezřením. Je to jen náhoda, že k úmrtím došlo právě v době jeho návratu?

Publikováno: 21. 11. 2023