Někdo blízký

Dovolte mi představit jednu z nejlepších detektivek, kterou jsem letos přečetla! :) 

O čem kniha je?

Ze své narozeninové oslavy zmizí osmiletá Daisy. Vyšetřovatelé dělají, co můžou, ale po Daisy jako by se slehla zem! Kdo to má na svědomí? Snad někdo z její podivné rodiny, ve které by ani matka, ani otec nezískali ocenění "rodič roku"? Soused? Nebo někdo jiný, blízký?

Jak se mi líbila?

Páni, tahle kniha byla vážně něco! Skvělé psycho drama s krimi zápletkou, ve které jde o čas. Všichni se chovají podezřele, nastává jeden zvrat za druhým a vy vůbec nevíte, komu věřit. Neuvěřitelně čtivá věc, obohacená o flashbacky do minulosti, novinové články, záznamy z výslechů a diskuze z Twitteru. Právě ony příspěvky na Twitteru představují reflexi dnešní doby. To, jak i s minimem informací jsou všichni přihlížející těmi největšími znalci psychologie, těmi, kteří ví nejlíp, jak by měli vyšetřovatelé postupovat a vlastně i to, kdo je skutečný pachatel! 

Někdo blízký je skvěle napsaná detektivka s bravurně vykreslenou charakteristikou celé rodiny zmizelé Daisy. Autorce se podařilo ze svého literárního debutu vytřískat maximum a myslím, že na něj může být právem pyšná. Ačkoli je závěr knihy hodně diskutabilní - mě dost šokoval a myslím, že autorka svou knihu ukončila vskutku originálně.

Už se nemůžu dočkat dalšího dílu, který vychází brzy! :)

Mé hodnocení: 100 %


Autor: Cara Hunter 
Počet stran: 350 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2018
Anotace:
Psychologické drama.
Vědí, kdo to udělal. Možná si to ještě neuvědomují. Ale vědí to.
Když osmiletá Daisy Masonová zmizí během oslavy z domu, inspektor Adam Fawley dobře ví, že v devíti případech z deseti je pachatelem někdo blízký. A Daisyina rodina je přinejmenším zvláštní – matka se při výslechu zoufale snaží udržet zdání normálnosti, kdežto otec je chladný a nepřístupný. A pak je tu Daisyin mladší bratr, zakřiknutý a nemluvný…
Inspektor Fawley hraje o čas a snaží se najít jakoukoli stopu, ale dívka jako by se propadla do země – nikdo nic neviděl, nikdo nic neví. Ale všichni mají na událost svůj názor a zdá se, že každý skrývá nějaké tajemství.

Publikováno: 28. 04. 2019