V podezření

Joseph O’Loughlin - úspěšný psycholog. Svou praxi zaměřuje na prostitutky. Z tohoto důvodu je požádán policií o pomoc s vyšetřováním brutální vraždy mladé ženy, kterou všichni považují za prostitutku. Jak se později ukáže, Joseph mrtvou ženu kdysi znal. Podezření by mělo padnout na jednoho z jeho pacientů, ale je tomu jinak...

Hlavní hrdina Joseph je velmi sympatickou postavou, kterou si oblíbíte a budete mu fandit. Bohužel se díky jedné lži zamotává do síti dalších a dalších lží, které mohou mít nedozírné následky.

Mínus spatřuji v délce knihy – některé pasáže bych vynechala, knížka mohla být klidně o sto stran kratší.

Plus – dokonalá psychologie postav. Člověk se díky tomu do nich dokáže vžít, rozumí (a dokáže předvídat) jejich chování.

Michael Robotham vás prostě umí vtáhnout do děje takovým způsobem, že nebudete moct přestat číst a udrží vás v napětí až do konce příběhu. I když se mi Řekni lituji líbilo víc, i tato kniha byla skvělá. Nenechte se hlavně odradit poklidnějším rozjezdem knihy – druhá polovina je strhující.

Mé hodnocení: 80 %

Autor: Michael Robotham
Počet stran: 432 s.
Nakladatelství: MOBA
Datum vydání: 2015

Anotace:

Zdá se, že se Josephu O’Loughlinovi, špičkovému klinickému psychologovi, v životě daří – má nádhernou ženu, milující dceru a úspěchy v zaměstnání. Stačí však málo a jeho dokonalý život se stane noční můrou. Vše začne ve chvíli, kdy je přizván k vyšetřování smrti neznámé mladé ženy a zároveň musí řešit složitou situaci se svým problémovým pacientem. Pronásledován obrazy rozbodaného dívčího těla se vydává na cestu, jež vede do nejtemnějších zákoutí lidské mysli. Aby dokázal zastavit vraha a zachránit svou rodinu, je nucen riskovat vše…

Publikováno: 05. 09. 2016