Karanténa

Po téhle knížce jsem vyloženě prahla a jsem moc ráda, že jsem si ji mohla konečně přečíst! Peter May ji napsal už před 15 lety, ale kvůli tomu, že takový scénář - Londýn, pandemie, tisíce mrtvých - se zdál až příliš nepravděpodobný, tak mu ji odmítli vydat. Nyní je vše jinak a s námětem knihy se dokáže ztotožnit už úplně každý.

O čem kniha je?

Jak už jsem výše zmínila, v knize se téma točí okolo pandemie, která se v Londýně šíří lavinovou rychlostí. Vedle toho ale spíše sledujeme vyšetřování zločinu, jehož obětí je malé dítě..

Jak se mi líbila?

Od autora jsem zatím nic nečetla a zřejmě to brzy napravím, protože jeho styl psaní mi vyloženě sedl a já si užívala každou stránku. Detektivní linka příběhu byla zajímavá, líbilo se mi, že autor naťukl i osobní životy hlavních hrdinů tak akorát a my jsme měli pocit, že je známe, ale zároveň nás nezahlcoval zbytečnými informacemi navíc, které by pro příběh nebyly důležité.

Autor hlavní krimi linku doplnil o popisy postapokalyptického Londýna, což příběhu dodávalo tu správnou atmosféru a při několika scénách jsem vyloženě trnula a o naše hrdiny se bála. Celé by to ale vyznělo mnohem lépe a uvěřitelněji, kdyby se příběh ke konci nezačak ubírat vyloženě směrem á la příběh o antihrdinovi se superschopnostma. Zároveň jsem ale nadmíru spokojená s vyústěním příběhu a celým vysvětlením toho, kde se ta pandemie vlastně vzala a obecně s tím příběhem, který za tím stál. Za mě výborně promyšlený a vyloženě to zapadá i do dnešní doby! 

No a ta obálka! Ta je prostě výborná! Karanténa je perfektní čtení na dovču, pro milovníky krimi a příběhů s postapo atmosférou. Nečekejte ale primárně příběh o pandemii, spíše se jedná o detektivní příběh, který se odehrává na pozadí pandemie :)

Ve spolupráci s Nakladatelstvím HOST.

Mé hodnocení: 80 %


Autor: Peter May 
Počet stran: 392 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2020
Anotace:
Thriller, který předpověděl celosvětovou pandemii.
Londýn, epicentrum celosvětové pandemie, je kompletně izolovaný. V ulicích bují násilí a občanské nepokoje. Na dodržování zákazu vycházení dohlíží armáda. Před smrtícím virem, který si vyžádal tisíce obětí, není nikdo v bezpečí.
Na staveništi, kde má vyrůst nouzová nemocnice, najdou dělníci tašku s kostmi zavražděného dítěte. Nemilosrdný vrah se volně pohybuje po městě, odhodlaný udělat cokoli, aby policii zabránil vypátrat, komu kosti patřily.
Inspektor Jack MacNeil, který odpočítává poslední hodiny u sboru londýnské Metropolitní policie, musí až do poslední chvíle vést vyšetřování. Jeho kariéra je v troskách, manželství rozvrácené a virus zasáhne i jeho vlastní rodinu. Co ho zastaví dřív? Virus, nebo vrazi?

Publikováno: 25. 07. 2020