Zrcadlový muž

Zrcadlový muž je v pořadí už osmý případ komisaře Joony Linny a za mě je to nejočekávanější kniha roku! Věřím, že se mezi vámi najde spousta těch, kteří to mají stejně jako já :)

O čem kniha je?

Šestnáctiletá Jenny zmizí cestou ze školy. O pět let později je nalezena brutálně zavražděná. Jak se ukazuje, tak s tímto případem může vyšetřovacímu týmu pomoct jeden jediný muž, a to očitý svědek, který je ale psychicky nemocný a z toho, co viděl, si téměř nic nepamatuje... Na scénu tak přichází náš starý známý hypnotizér, který by celý případ mohl pomoct vyřešit.

Jak se mi kniha líbila?

Tohle je přesně ten typ knížky, který vám pomůže dostat se ze čtecí krize. Keplerovci opět potvrdili, že jednoduše umí! Příběh je skvěle vystavěný, vtáhne vás do děje téměř hned, je neuvěřitelně čtivý, plný skvělých postav, má bezva námět a mraky napínavých scén, neustále se tam něco děje, takže vás to drží v pozoru a nutí číst dál a dál. Díky krátkým kapitolám se to čte vážně rychle, takže i když má knížka přes 500 stránek, budete ji mít přečtenou (bohužel) celkem rychle :D Já si užívala každou stránku :))

Přiznám se, že v jednu chvíli jsem měla teorii, jak to celé asi bude a tušila jsem kdo by mohl být náš pachatel. A fakt jsem si přála, abych se mýlila, protože to by znamenalo jediné - celá zápletka je celkem prvoplánová a tak trochu klišé. NAŠTĚSTÍ to celé bylo úplně jinak a já byla fakt šťastná! :D To rozuzlení, já nevím, možná to někdo z vás tušil, ale já teda vyloženě zírala! To mě vůbec nenapadlo! :O 

Za mě je Zrcadlový muž výborná kniha, plná brutality, duševních poruch a boje o přežití. I přes to ale tento díl neřadím mezi ty vyloženě nejlepší. V mé TOP 3 se stále drží Stalker, Lazar a Písečný muž! :)

Ve spolupráci s milovaným nakladatelstvím HOST :)

Mé hodnocení: 85 %

Autor: Lars Kepler
Počet stran: 511 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2020
Anotace:
Mladá dívka zmizí cestou ze školy. O pět let později se její tělo objeví na hřišti v centru Stockholmu. Díky bezpečnostním kamerám se Joonovi Linnovi podaří najít očitého svědka, jenže se ukáže, že jde o psychicky nemocného muže. Z toho, co viděl, si vůbec nic nepamatuje. Joona se proto spojí s hypnotizérem. Pomůže mu odhalit pravdu?

Publikováno: 12. 11. 2020