Křik k nebesům

O čem kniha je?

Dvanáctý případ inspektorky Malin Forsové, která řeší úmrtí malého chlapce, které se jeví jako nešťastná nehoda.. Za nedlouho je však nalezena zavražděná i matka onoho chlapce..

Jak se mi líbila?

Mons Kallentoft je jeden z mých nejoblíbenějších krimi autorů. Jeho příběhy jsou vždy jiné, osobité, s přesahem a výborně se čtou. Několik posledních dílů jeho série "Malin Forsová" si drželo laťku neskutečně vysoko a tak v kontextu s nimi musím bohužel ohodnotit tento díl hůře. 

Ačkoli se opět četl nesmírně lehce, téměř nešlo přestat a já ho přečetla skoro na jeden zátah, přeci jenom ve mně nerezonoval jako jiné Kallentoftovy příběhy. I samotný případ na mě působil trochu zvláštně, čekala jsem alespoň nějaký wow efekt, překvapivé vyústění, gradaci, prostě cokoli, ale ničeho z toho jsem se bohužel nedočkala, stejně tak jako pořádného napětí :(

Ve spolupráci s Nakladatelstvím HOST :)

Mé hodnocení: 60 % 


Autor: Mons Kallentoft 
Počet stran: 292 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2022
Anotace:
Dvanáctý případ inspektorky Malin Forsové
Jednoho horkého letního dne je v autě nalezen mrtvý chlapec. Zdá se, že ho tam zapomněla jeho matka, která trpí psychickými problémy a výpadky paměti. Smrt vlastního dítěte je pro ni tou nejhorší myslitelnou tragédií, navíc však začne dostávat výhružné anonymní dopisy. Když se žena stane obětí chladnokrevné vraždy, musí se Malin Forsová na celý případ podívat novýma očima.
Mezitím je zatčena také Malinina dcera Tove — za ublížení na zdraví. Malin v dceři vidí vlastní divokou povahu, ale především své rodičovské selhání. Za dceřiným chováním možná stojí i něco jiného. Co dohnalo Tove k násilí? Ať už se stalo cokoli, hrozí, že tentokrát Malin svou dceru už neochrání — ani před odsouzením, ani před vlastními činy.

Publikováno: 02. 03. 2022