V lese visí anděl

„Tobiasvi bylo teprve třináct let, duševně byl vyzrálejší, zažil věci, které by děti zažít neměly.“

Holger Munch – policista, jenž miluje matematické hádanky a cigarety. 

Mia Krugerová – velmi talentovaná a inteligentní policistka, procházející životní krizí. 

Obě hlavní postavy jsou od začátku až do konce knihy velmi sympatičtí. Vlastně celý vyšetřovací tým byl složen ze zajímavých postav, které si hned oblíbíte. 

V lese je nalezena mrtvá šestiletá holčička. Je oblečena jako panenka, na zádech má školní aktovku s učebnicemi a kolem krku cedulku s nápisem „cestuji sama“. Celé vyšetřování je hrou o čas, protože čím déle bude trvat dopadení vraha, tím se zvyšuje hrozba nalezení dalších mrtvých dětských těl. Vrah za sebou nezachává žádné důkazy, pouze záhadné symboly a tak policii čeká těžká práce odhalit, KDO vraždí a JAKÝ má k vraždám motiv. 

Příběh je tak poutavě napsán, že se ani chvíli nenudíte. Jednotlivé kapitoly se zaměřují na různé místo, osoby a události, ale navzájem se prolínají a proto vás to nutí číst dál a dál, dokud se nedozvíte, jak to všechno dopadne. Pozitivně hodnotím délku kapitol – kratší mi vyhovují víc, mám pak knihu rychleji přečtenou. Líbilo se mi také, že neexistuje šance odhadnout kdo je vrah a na jeho odhalení jsem reagovala doslova s otevřenou pusou! 

Jediným „mínusem“ je, že mi závěr přišel lehce „odfláknutý“, ale to je jen můj osobní pocit, protože mám radši, když konce knih obsahují odpovědi na všechny události, které se během příběhu odehrály. 

Opět se mi potvrdilo, že severské krimi je prostě dokonalé! Autorova prvotina je naprosto super, rozhodně se chystám přečíst jeho druhou knihu Sovu . 

Mé hodnocení: 95 %

Autor: Samuel Bjork
Počet stran: 384 s.
Nakladatelství: Albatros Media - Plus
Datum vydání: 2015

Anotace:

Holger Munch miluje vážnou hudbu, matematické hádanky a pokuřování cigaret. Kromě toho je policejní detektiv. Už se chystá do důchodu, v němž si tohle všechno užije, jenže Norskem právě otřásají podivné vraždy šestiletých holčiček, které někdo obléká do bílých šatiček a nechává v lese s cedulkou „Cestuju sama“ na krku. Munch se tak musí postavit do čela speciální jednotky a hlavně přesvědčit Miu Krügerovou, slavnou vyšetřovatelku, aby se vrátila do služby. Podaří se mu to? Dokáže Mia Měsíční paprsek, jak jí přezdívají norská média, vyřešit případ plný symbolů a slepých uliček? Vrah si s detektivy evidentně pohrává a celé Norsko se může jen strachovat, že se v lese objeví další malý anděl.

Publikováno: 29. 07. 2016