Vzkaz v láhvi

„Co myslíš, že nám udělá?“ ptaly se bráškovy ustrašené oči. Ale jak to měl vědět? Prostě jen instinktivně cítil, že brzy bude po všem. Opřel se a ještě jednou si zšeřelý prostor prohlédl. Zadíval se na spojovací trámy a pavoučí umělecká díla. Dopodrobna prostudoval každý výčnělek a suk. Rozpadající se pádla a vesla zavěšená na krovu. Shnilou síť na ryby, která poslední úlovek viděla už hodně dávno. A pak si všiml té láhve.


dříve

Dva chlapci jsou unesení neznámo kam. Jednomu z nich se podaří se svázanýma rukama napsat vzkaz o pomoc, který vloží do láhve a tu vhodí do moře.

nyní

Roky trvalo, než se tento důležitý vzkaz dostal do těch správných rukou. Nejprve vše nasvědčovalo skutečnosti, že jde pouze o nějakou klukovinu. Jediné slovo, které totiž bylo čitelné, bylo slovo POMOC. Později se ukázalo, že vzkaz byl napsán krví…Všichni se snaží nečitelný vzkaz rozluštit a po malých krůčcích se jim to i daří. Musí si ovšem pospíšit, protože pachatel je stále aktivní a v ohrožení jsou další dvě děti.


plus - postava vraha – dokonale propracovaná duše psychopata a dokonalého manipulátora. Budete ho nesnášet.


Příběh je vynikající, ovšem jeho zpracování mi úplně nesedlo. Uběhlo 50, 100 stránek a já se do toho prostě nedokázala začíst. Až tak za polovinou mě to začalo docela bavit. Některé kapitoly mi přišly zbytečné. Popravdě jsem určité pasáže přeskakovala. Nudný rozjezd ale vykompenzoval super námět a musím uznat, že místy jsem se opravdu HODNĚ bála a horlivě četla, abych konečně zjistila, kdo je únosce a jak to celé dopadne! O únosech dětí jsem už pár krimi přečetla, ovšem zápletka v této knize byla originální.


Mé hodnocení: 85 %

Autor: Jussi Adler-Olsen
Počet stran: 552 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2012

Anotace: 

V zapadlém koutě Skotska, na policejní stanici ve Wicku, leží už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC a je to napsáno krví. Když se tahle hrůzná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z Oddělení Q, dánského oddělení pro "případy hodné zvláštní pozornosti", začnou se dít děsivé události. Carl Morck a jeho asistent Assad se ponoří do hrůzného případu sekt a zmizelých dvojčat, jejichž rodiče nikdy nenahlásili jejich zmizení. Náhle zjistí, že čas se krátí...

Publikováno: 08. 10. 2016