Návod na vraždu pro hodné holky

O čem kniha je?

Už je to 5 let, co na maloměstě došlo k tragédii - středoškolačka Andie zmizela beze stop a vše nasvědčuje tomu, že ji zavraždil její tehdejší přítel Sal, který si následně vzal život.

Nyní si studentka Pipa vybrala právě tento případ pro svou školní práci. Je totiž přesvědčená, že to tenkrát bylo celé úplně jinak a že Sal je nevinný. A vy se společně s ní ponoříte do případu a odhalíte tak děsivá tajemství!

Jak se mi líbila?

Tak tahle kniha naprosto předčila má očekávání! 

Skvělý námět i zpracování - moc mě bavilo, že příběh nebyl "pouhý" text, ale že byl obohacen o materiály jako přepis výslechů, vyfocené zápisky v diáři, poznámky ke školní práci, apod. To celému příběhu dodávalo zase jiný rozměr a možná i trochu té autentičnosti. První třetina knihy bylo takové lážo plážo, to jsem měla pocit, že je to vyloženě kniha pro mladé čtenáře, ovšem postupně přituhovalo a pár scén jsem si radši ani nechtěla představovat. Nakonec se z toho vyklubal parádní thriller, kterému nechyběla originalita, skvělé tempo a zajímaví knižní hrdinové :)

Za mě je Návod na vraždu pro hodné holky skvěle promyšlený příběh, který má potenciál zaujmout nejen mladé čtenáře, ale vlastně úplně kohokoli, kdo se rád bojí!

Mé hodnocení: 90 %


Autor: Holly Jackson
Počet stran: 368 s.
Nakladatelství: Cosmopolis
Datum vydání: 2020
Anotace:
Zmizela oblíbená středoškolačka, Andie Bellová. Tělo se sice nenašlo, ale policie ví, kdo je vrah. Všichni vědí, kdo je vrah! Sala Singha za vraždu přítelkyně odsoudili všichni, kromě soudu a poroty. Sal Singh totiž spáchal sebevraždu a nikdo neusiluje o očištění jeho jména. Až na Pipu Fitz-Amobiovou. Městečko rozežírá nenávist k rodině vraha, ale ona nevěří, že je vinen.
Pět let po zločinu začíná vyšetřovat pod záminkou závěrečného školního projektu. Je to ale úkol, který ji může zabít. Jestliže se Pipa nemýlí a vrah je stále na svobodě, nikdo neví, kam až bude ochotný zajít, aby své tajemství zachoval. Kdosi chce totiž minulost utajit za každou cenu. A kam až dokáže zajít Pipa, aniž by zaplatila životem?

Publikováno: 04. 11. 2020