Nenechám tě odejít

O čem kniha je?

Lindsey společně se svou dcerou Sophií prchá před bývalým násilnickým manželem Andrewem, který se ji před 11 lety pokusil zabít. Nyní, když ho propustili z vězení, se Lindsey začínají dít podivné věci - někdo otráví jejich psa, vloupe se do domu a napadne jejího přítele. Andrew tvrdí, že se změnil a že v těchto věcech nemá prsty.. Lindsey mu však nevěří. Nebo by snad měla?

Jak se mi líbila?

Příběh je skvěle vystaven - sledujeme události střídavě ze dvou pohledů - Lindsay a Sophie. Navíc jejich vyprávění je mix současnosti a minulosti, takže zjišťujeme, co si musely prožít s Andrewem a také to, jak se k jejich vztahu staví nyní. Nenechám tě odejít je psycho thriller o ženě, jež byla týraná svým manželem (zde spatřujeme podobnost s knihou Za zavřenými dveřmi, ve které je hlavní hrdinka rovněž vystavena násilí a psychického teroru od svého partnera.) Za mě fajn námět, ovšem zpracování podle mě příliš neodpovídá žánru. Knihu bych označila spíše jako "román o komplikovaných vztazích, které mohou mít katastrofální následky" než jako thriller. Oceňuji však, že se autorka snažila čtenáře zmást na špatnou stopu ( i když se jí to u mě nepovedlo :D). 

minusy:

- Musím přiznat, že obě hlavní hrdinky mi nebyly vůbec sympatické. Vadila mi jejich naivita - i když u Sophie se to dalo pochopit - chovala se úměrně ke svému věku.

Vadil mi zbytečně rozvleklý děj,

- nedostatečně upravený text

- a předvídavost. 

plusy:

- Námět knihy.

- Čtivý, jednoduchý text, krátké kapitoly dopomáhaly k tomu, že knihu máte přečtenou za den.

Od knihy jsem měla velká očekávání a zapříčinilo to především vysoké hodnocení na všemožných platformách ať už na Databázi knih či sociálních sítích. Opět se ale ukazuje, že to, co všichni milují, mně příliš nenadchne. Za mě se jedná o průměrnou knihu, u které jsem netrnula strachy, hlavní hrdinka byla zvláštní, děj dost průhledný. V závěru knihy se mi má teze jen potvrdila. Ovšem kniha byla velmi, opravdu velmi čtivá, takže pokud hledáte knihu, u které si odpočinete, nebudete muset příliš přemýšlet a ani se bát a chcete se pouze zrelaxovat u dramatického příběhu, pak by mohlo Nenechám tě odejít splnit vaše požadavky :)

Ve spolupráci s internetovým knihkupectvím MegaKnihy.cz

Mé hodnocení: 65 %


Autor: Chevy Stevens
Počet stran: 400 s.
Nakladatelství: Ocelot
Datum vydání: 2019
Anotace:
Před jedenácti lety uprchla Lindsey s dcerou Sophií před svým násilnickým manželem, který se ji pokusil zabít. Našla si nový domov, začala s podnikáním a snažila se odstřihnout od svého starého života. Myslela si, že unikla temné minulosti a že je v bezpečí. Po jedenácti letech je však exmanžel Andrew propuštěn z vězení a Lindsey se začínají dít strašidelné věci. Někdo se jí vkrade do domu, pokusí se otrávit psa a napadne jejího přítele. Andrew tvrdí, že to není on. Že se změnil. Může mu věřit? Nebo za útoky stojí někdo, kdo je Lindsey blíž než si sama myslí? A jak se může drobná lest, kterou Lindsey před lety provedla, změnit v její největší noční můru? Psychologický román Nikdy mě neopustíš popisuje rodinné drama založené na efektu motýlích křídel. Kniha zachycuje majetnickou lásku, která se jednoho dne vymkne kontrole. Román plný napětí s nečekanou zápletkou od kanadské autorky Chevy Stevens, která napsala řadu úspěšných thrillerů oceněných mezinárodními cenami. 

Publikováno: 24. 06. 2019