Řekni lituji

„Jmenuji se Piper Hadleyová a pohřešovat mě začali poslední sobotu letních prázdnin před třemi lety… „

Řekni lituji je kniha vyprávěná klinickým psychologem O’Loughlinem a pohřešovanou dívkou Piper Hadleyovou.

Jednoho léta se ztratí dvě nejlepší kamarádky ve vesnici Bingham, které se nepodařilo najít. O tři roky později dojde k brutální vraždě manželského páru. Synchronně s vyšetřováním této události je v lese pod ledem zamrzlého jezera nalezeno tělo dívky, jejíž totožnost není známa. Postupně se však ukazuje nejen to, že podvyživené mrtvé tělo patří jedné ze dvou dívek, které jsou již 3 roky pohřešované, ale také skutečnost, že vražda manželů a nalezené tělo spolu s největší pravděpodobností nějakým záhadným způsobem souvisejí. Podezřelým se stává psychicky nemocný Augie Shaw, který tvrdí, že onu mrtvou dívku spatřil v noci prchat před sněhulákem. Policie i přes to, že nemá žádné důkazy o tom, zda je druhá z unesených dívek stále na živu, pátrá na sto procent, aby se jim Piper Hadleyovou podařilo najít co nejdříve a živou.

Příběh popisuje, jaké utrpení musely dvě patnáctileté dívky během tří let věznění na neznámém místě zažít, jak silné pouto mezi nimi panovalo a co všechno byly ochotné podstoupit, aby jedna druhou ochránily…

Kniha je napsána tak skvěle, že budete dělat pauzy jen proto, abyste se nadechli! Rozhodně se chystám přečíst i další knihy od tohoto autora.

Mé hodnocení: 95 %

Autor: Michael Robotham
Počet stran: 488 s.
Nakladatelství: MOBA
Datum vydání: 2015

Anotace:

V průběhu sněhové vichřice dojde k brutální vraždě manželského páru. K výslechu hlavního podezřelého, duševně narušeného mladíka, je přizván klinický psycholog a bývalý spolupracovník policie Joseph O’Loughlin, který se právě účastní konference v Oxfordu. Ve stejné době je pod ledem zamrzlého jezera nalezeno tělo mladé bosé ženy. Mohou mít tyto dva zdánlivě nesouvisející případy něco společného? Profesor O’Loughlin je přesvědčen, že je třeba pátrat v minulosti a obnovit dávno uzavřené vyšetřování zmizení dvou patnáctiletých dívek. Čím víc se však blíží pravdě, tím víc se ocitá v nebezpečí. Jeho protivník je totiž mimořádně chladnokrevný a rafinovaný…Nový případ komisaře Wintera má napjatou atmosféru a obestírá ho velký otazník z minulosti. Autor nezapomíná ani na to, že jeho postavy nejsou žádnými superhrdiny, nýbrž lidé s každodenními starostmi.

Publikováno: 21. 07. 2016