Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové

O čem knížka je?

Hlavní hrdina se stává svědkem vraždy a při útěku se ocitá v luxusním sídle Blackheath, kde se zrovna schyluje k maškarnímu bálu, který má skončit vraždou Evelyn Hardcastlové.. Hlavní hrdina se právě tam dozvídá co ho čeká a jak může uniknout tomu, aby prožíval jeden a ten samý den pořád dokola - musí odhalit, kdo je vrah Evelyn Hardcatlové! Ztěžuje mu to ale fakt, že se každý den budí v těle jiného z hostů. A podezřelí jsou všichni..

Jak se mi knížka líbila?

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové má brilatní a chytrou zápletku, strukturovaný příběh a překvapivý závěr - nikdy bych neřekla, že se jedná o autorův literární debut. Co o téhle knize musíte vědět je to, že tohle rozhodně není odpočinková kniha na dovolenou, u které si můžete dovolit tzv. "vypnout", naopak budete muset věnovat velkou pozornost tomu, co čtete.

Tato kniha je obecně velmi dobře hodnocena, ať už na českých knižních portálech, tak i v zahraničí. Bohužel já s hodnocením tentokrát půjdu proti proudu..

Už od začátku jsem měla problém s hlavní postavou - vadilo mi, že jsme byli vrženi do děje, o kterém jsme nic nevěděli a nedostali tak prostor seznámit se s "pozadím" situace hlavního hrdiny. Ani s přibývajícími stránkami jsem se do něho nedokázala vcítit, přistihla jsem se, že mi osud hlavního hrdiny byl vlastně ukradený, a to rozhodně není dobře. Celý je to hrozně zamotaný příběh, pokud jste se nesoutředili - smůla, můžete začít od začátku :D, ačkoli jsem se v tom postupně začala jakž takž orientovat, nedokázal mě děj dostatečně okouzlit, aby mě zcela pohltil a já se do něho ponořila a hltala každé slovo. Navíc děj se v knize často opakuje a to mě moc nebavilo. Jednoduše - kniha trvala příliš dlouho.

Příběh to byl ovšem neotřelý, zase to trochu okořenilo nabídku současné krimi literatury. Potenciálního čtenáře zaujme jak obálka, tak i anotace a věřím, že ti, kteří vyhledávají náročnější literaturu, si přijdou na své. Já knihu četla ve chvíli, kdy jsem byla na antibiotikách a jsem přesvědčená, že kdybych ji četla v plné síle a ve chvíli, kdy bych byla naladěna na složitější příběh, knihu bych ve finále hodnotila trochu jinak :)

Ve spolupráci s Knihy Dobrovský.

Mé hodnocení: 60 %


Autor: Stuart Turton
Počet stran: 470 s.
Nakladatelství: Vendeta
Datum vydání: 2019
Anotace:
Kriminální román britského novináře Stuarta Turtona se dá popsat, jako když Agatha Christie potká Davida Mitchella a Claire North.
Muž se probudí v lese a pamatuje si pouze jediné jméno: Anna. Byl svědkem vraždy v lese a nyní přichází k luxusnímu, leč rozpadajícímu se okázalému sídlu Blackheath, kde se brzy od tajemného hosta převlečeného za lékaře léčícího mor dozví, že jediný způsob, jak může uniknout dni, který se opakuje znovu a znovu, je vyřešit důmyslnou vraždu. Má to jeden háček: každý den se probudí v těle jiného podezřelého - což mu ale na druhou stranu umožňuje komunikovat se svými bývalými i budoucími já. Ale ne každé jeho já mu chce pomoct...
Ale náš hrdina brzy zjistí, že není sám, kdo chce chytit vraha a uniknout z Blackheath. Ale kdo je to Anna a proč má nutkání ji najít? A co ho přivedlo na Blackheath? A kdo u všech čertů zabil Evelyn Hardcastlovou?

Publikováno: 08. 11. 2019