Všude kolem černý les

Hlavní postavou je Leonora, která žije osamělý život spisovatelky. Jednoho dne dostane absolutně nečekané pozvání na rozlučku své (kdysi) nejlepší kamarádky, se kterou se neviděla celých deset let. Nastává dilema, zda má jet či ne, protože vůbec nechápe důvod své pozvánky. Nakonec se však rozhodne pozvání přijmout a tak vyráží společně se svou kamarádkou Ninou do opuštěného domu kdesi v lese.

V knize se prolínají dvě dějové linie:

minulost - odehrávající se ve skleněném domě, kde se koná rozlučka se svobodou. Rozlučkový víkend se nevyvíjí zrovna nejlíp, na povrch vylézají nepříjemné události z minulosti a Leonora si nepřeje nic jiného, než aby víkend skončil a ona byla zase sama ve svém londýnském bytě. To vše naruší nečekaná událost ...

přítomnost - Leonora, probouzející se v nemocnici s těžkým zraněním a ztrátou paměti.  I když se snaží sebevíc, prostě si nedokáže vzpomenout, co se stalo a proč její nemocniční pokoj hlídá policista. Čtenář ani Leonora neví, zda někdo zaútočil na ni samotnou nebo jestli je právě ona vrahem.

U knihy mi docela vadil zdlouhavý začátek - polovina je popisováním rozlučkového víkendu a čekáním na vraždu. Ovšem konec příběhu pro mě byl překvapením. Měla jsem po celou dobu tip, kdo bude vrahem ale ukázalo se, že jím je někdo úplně jiný.

Místy se budete fakt bát!

Mé hodnocení: 65 %

Autor: Ruth Ware
Počet stran: 352 s.
Nakladatelství: Leda
Datum vydání: 2016

Anotace:

ROZLUČKU PŘED SVATBOU…

Leonoře je šestadvacet a píše docela úspěšné detektivky. I když žije osaměle, je se svým způsobem života spokojená – až do dne, kdy dostane nečekané pozvání na předsvatební rozlučkový víkend své bývalé přítelkyně Clare, kterou deset let neviděla. Leonora po dlouhém váhání pozvání přijme a ocitá se s hrstkou dalších lidí – s nimiž má společné hlavně to, že se všichni znají s Clare – v extravagantním skleněném domě kdesi na anglickém venkově. A zanedlouho se začnou dít podivné věci. V Leonoře vzrůstá napětí, až se druhého večera rozhodne, že se hned ráno vrátí do Londýna. Jenže v noci dojde k osudné události…

…NAVŠTÍVÍ SMRT

Lenora se probudí s těžkým zraněním v nemocnici – a dozvídá se o vraždě. Její pokoj hlídá policie: chrání ji před někým, nebo ji hlídají jako vězně? Aby mohla odpovědět, musí si vzpomenout, co se vlastně během víkendu přihodilo. Dokáže se oprostit od pocitu viny a odhalit skutečné motivy a skutečného vraha? Najde odvahu, aby se svěřila s tajemstvím, které dosud nechala pohřbeno v minulosti?


Publikováno: 31. 07. 2016