Úniková hra

Miluju únikové hry! Zkusila jsem zatím tři a všechny mě moc bavily! Takže když mi přišla nabídka knih z KOSMASu a v ní jsem zmerčila Únikovou hru, hned bylo rozhodnuto - tu potřebuju číst :)

O čem kniha je?

V knize se střídají dvě dějové linie:

- jedna je ze současnosti, kdy se čtyři investiční bankéři chystají na teambuildingovou akci a čeká je úniková hra

- a ta druhá z minulosti, kdy se seznamujeme se životem Sary Hallové, bankéřky, která zmizela!

Jak se mi kniha líbila?

Nebudu lhát - od knihy se mi dostalo něco úplně jiného, než jsem očekávala a ačkoli jsem na to byla už předem upozorněna, stejně jsem doufala, že si přečtu napínavý survival thriller! Protože přeci jen ten název a anotace napovídá, že půjde o boj o přežití při únikové hře. Tomu tak ale úplně nebylo, namísto toho se mi dostalo čtivého psychologického thrilleru, který se zaměřoval především na mezilidské vztahy, své čtenáře seznámil se životem bankéřů ve velké korporátní firmě a jejich vztahy plnými zášti a intrik.

Jak už jsem zmínila, kniha byla napsaná čtivě, druhá polovina mě bavila o něco víc než ta první, poté to ale celé trochu zabil ten závěr, jelikož nepůsobil zrovna dvakrát reálně, což byla škoda. Na druhou stranu obě dějové linky na sebe ve finále krásně navázaly a celé to mělo hlavu a patu :)

Úniková hra je mírně napínavý psychologický thriller, který se zaměřuje především na vztahy mezi lidmi, pro které jsou na prvním místě peníze a pozice v úspěšné firmě. Body strhávám za tak trochu "klamavý" název knihy, který slibuje něco úplně jiného. I přes to je to ale kniha, která má potenciál svým tématem zaujmout mnoho čtenářů! :)

Ve spolupráci s knihkupectvím KOSMAS :)

Mé hodnocení: 80 %


Autor: Megan Goldin
Počet stran: 344 s.
Nakladatelství: Fobos
Datum vydání: 2020
Anotace:
Vincent, Jules, Sylvie a Sam jsou ambiciózní a úspěšní investiční bankéři, dokonale přizpůsobení životu na Wall Street, kde se hraje hra plná úskoků a zastrašování. Jediné, na čem záleží, jsou peníze, a kdo se chce dostat až na vrchol, musí být ochoten pro to udělat cokoliv.
Jednoho dne dostanou všichni čtyři pozvánku na teambuildingovou akci, ze které se vyklube úniková hra. Brzy se ocitají v temném uzavřeném prostoru, ve kterém začnou vyplouvat na povrch temná tajemství.
Největší záhada, kterou v téhle hře musí vyřešit? Co se stalo se Sarou Hallovou!
Tady veškerá zábava končí.
Tohle je boj o přežití.

Publikováno: 27. 05. 2020