Lovec králíků

Jak již anotace prozrazuje, Joona Linna je ve vězení. Už dva roky. Tato izolace od reálného světa mu však naštěstí nezabrání v tom, účastnit se vyšetřování vraždy, ke kterému je přizván. 

Objevuje se tu i má druhá oblíbená vyšetřovatelka - okouzlující Saga Bauerová. Která všechny odzbrojí nejen svým vzhledem, ale také svým policejním nadáním.

- miluju je oba, jsou to parťáci, kterým jsem přes nespočet překážek ve vyšetřování fandila. 


Co se zápletky týče - první obětí Lovce králíků se stal švédský ministr zahraničí. Policie ihned vyslýchá očitého svědka, který vraha popisuje jako člověka s dvojí tváří. Vše nasvědčuje tomu, že se jedná o teroristický útok a že vražd bude přibývat. Policie se této teorie mermomocí drží. Čtenář nemusí čekat dlouho a brzy dochází k další vraždě. Joona je chytrý chlapík a když si dá dvě a dvě dohromady, dojde mu, že v jádru věci půjde o něco jiného. O něco osobního. A tak Joona i Saga dělají vše pro to, aby co nejdříve zjistili, co mají oběti tohoto, naneštěstí profesionálního, vraha společného. Vrah má totiž v plánu zabít mnohem víc lidí, než jen dva..


Lovec Králíků se četl (ostatně jako všechny Keplerovky) strašně dobře. Moc jsem se na něho těšila, obzvlášť po dočtení Playgroundu. Joona je velký sympaťák a já miluju všechny knihy z této série. Ovšem musím přiznat, že mě trošku zklamal příběh. Politická témata pro mě nejsou úplně atraktivní. Pár pasáží mi v knize přišlo zbytečných (například scéna na záchodech). Taky vztah Rexe a jeho syna mi přišel dosti podivný. Kdo se nakonec ukázal jako vrah mě vlastně ani moc nepřekvapilo, kdybych věnovala větší pozornost určitým indíciím už během četby, tak se asi dal i vytipovat. Ve finále je to ale Keplerovka, na kterou jsem přes rok čekala a jako čtenářka jsem spokojená :). Kepler si u mě rozhodně po Playgroundu napravil reputaci :D

Btw. k epilogu se snad ani nebudu vyjadřovat, poslední větu si Kepler mohl odpustit :D Je sice fajn, že se můžeme těšit na další díl, který ovšem bude bůh ví kdy.


Mé hodnocení: 80 %

Autor: Lars Kepler
Počet stran: 527 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2017

Anotace:

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí.

Publikováno: 17. 03. 2017