Znamenitá mrtvola

"Dá se vůbec hovořit o nějaké lidskosti, když musí být zemřelí zpopelněni, aby nebyli snědeni?"

O čem kniha je?

Svět se nevratně změní ve chvíli, kdy se objeví smrtící virus, který přenášejí zvířata: od divoce žijících po domácí mazlíčky, všechna musí být utracena a jejich maso už se dál nesmí jíst. Vlády čelí situaci drastickým způsobem: uzákoní chov, porážku a konzumaci lidí..

Jak se mi líbila?

Neskutečně drsné a brutální čtení, které si budete buď užívat, nebo nesnášet. Já patřím k té první skupině, moc mě bavil ten námět a ten konec, ten konec!? Ten z hlavy nedostanu už asi nikdy!

Škoda, že se autorka mnohem více nevěnovala psychologii postav a celkově bych se vlastně nezlobila, kdyby měla knížka klidně o 200 stran více a my se dozvěděli podrobnější info o viru, o tom, kde se vzaly PČG,..

Rozhodně to není nic pro slabší povahy a už vůbec to není kniha k odpolední svačince, navíc si myslím, že po dočtení bude maso to poslední, co byste chtěli jíst.. Jestli chcete číst příběh, který smlsnete jak malinu, který bude sice dost fujky, ale rozhodně na něj nezapomenete, tak šup pro Mrtvolku do knihkupectví :D

Ve spolupráci s Knihy Dobrovský.

Mé hodnocení: 70 %

Autor: Agustina Bazterrica
Počet stran: 256 s.
Nakladatelství: Fobos
Datum vydání: 2022
Anotace:
Když Agustina Bazterrica v roce 2017 zvítězila se svojí mrazivou dystopií v prestižní literární soutěži Clarín, jistě netušila, že se děj její knihy zanedlouho částečně stane skutečností, a její román tak získá na aktuálnosti a naléhavosti.
Svět se nevratně změní ve chvíli, kdy se objeví smrtící virus, který přenášejí zvířata: od divoce žijících po domácí mazlíčky, všechna musí být utracena a jejich maso už se dál nesmí jíst. Vlády čelí situaci drastickým způsobem: uzákoní chov, porážku a konzumaci lidí. Kanibalismus se stane součástí každodenní reality a společnost je rozdělena na dvě skupiny: na ty, kteří maso jedí, a ty, jejichž maso je konzumováno.
Marcose Teja, provozního ředitele v mrazírnách Krieg, opustila po smrti malého synka manželka a on žije jen prací, kterou nenávidí a dál ji dělá jen proto, aby mohl svému otci trpícímu stařeckou demencí hradit pobyt v luxusním geriatrickém centru.
V den, kdy dostane darem mladou ženu, „samici“ určenou na chov pro maso, se jeho mysl vydá na nebezpečnou cestu, která ho temnými zákrutami dovede až do situace, jež je těžko představitelná i pro členy společnosti tak zvrácené, jako je ta, v níž je nucen žít.
Dá se vůbec hovořit o nějaké lidskosti, když musí být zemřelí zpopelněni, aby nebyli snědeni?
Kým je vlastně ten druhý, jsme-li tím, co jíme?

Publikováno: 09. 10. 2022