Hlasy v bouři

Darcy Coates je jedna z mých velmi oblíbených hororových autorek, její série Strašidelné domy je skvělá, každý díl přečtete bez problému na jeden zátah a budete se u nich příjemně bát :D Takže její novinku Hlasy v bouři jsem si nemohla nechat ujít! :)

O čem kniha je?

Hlavní hrdinka Clare se probouzí v neznámém domě, kde je jen ona a neznámý muž, který tvrdí, že jí zachránil život. Může mu ale Clare věřit?

Jak se mi líbila?

Anotace zněla víc než slibně a já se neskutečně těšila na pořádný psycho příběh!

Bohužel děj se ubíral pro mě naprosto špatným směrem, nemohu být konkrétnější, abych vám to tady nevyspoilerovala, ale už na začátku příběhu jsem si říkala "Fakt doufám, že se z toho nevyklube to, co se docela nabízí." A ono nakonec fakt jo..

A to první polovina působila docela slibně, čtenář ani Clare nevěděl, čemu věřit, co je skutečné a co ne. U pár scén mě příjemně mrazilo a stránky mizely pod rukama.. Škoda, že tomu tak nebylo až do poslední stránky.

Tohle hodnocení mě mrzí, ale bohužel to vyústění, ani pointa příběhu se mi vůbec nelíbilo. Do dalších dílů už nejspíš nepůjdu a dál budu věrná autorčině sérii Strašidelných domů.

Ve spolupráci s Knihy Dobrovský.

Mé hodnocení: 50 % Autor: Darcy Coates
Počet stran: 304 s.
Nakladatelství: Fobos
Datum vydání: 2021
Anotace:
Clare si vybavila zimu. A opuštěná auta u krajnice, hračky poházené na silnici. Vybavila si nekonečnou vánici a hrůzu, kterou nedokázala vysvětlit. A pak už nic…
Když se probudila, ležela celá rozbolavělá a vyděšená v prastarém, ponurém domě, připomínajícím spíše starodávné šlechtické sídlo. U postele seděl neznámý mladý muž a tvrdil, že měla ve vánici autonehodu. Našel ji a přinesl do svého domu. Clare by ze všeho nejraději utekla, ale je až příliš slabá a vánice za okny stále nepolevuje. Uvěznila je v domě a Clare nezbývá než čekat.
Mladík se k ní chová mile, ale Clare si není jistá, nakolik mu může důvěřovat? On tvrdí, že jsou v domě sami, ale ona má pocit, že vidí a slyší věci, které naznačují, že kolem někdo slídí a čeká na příležitost. Napětí stále stoupá a s ním i pocit, že se z nich stala lovná zvěř.
Clare dochází k závěru, že její nehoda nebyla náhodná. Venku za dveřmi na ni něco číhá, něco čeká, až opustí bezpečí kamenných zdí… něco strašného, nelidského a krutého.

Publikováno: 05. 10. 2021