Volání divočiny

O čem kniha je?

Příběh je vyprávěn z pohledu pejska Bucka, který byl ukraden svému páníčkovi v Kalifornii a následně převezen na Daleký sever, kde je po silných tažných psech sháňka. Buck tam zažívá těžké časy, dojde k útoku na něj, při kterém se ho zastane zálesák Thornton - v tom okamžiku vzniká silné oboustranné přátelství mezi člověkem a psem..♥

Jak se mi líbila?

Primárně je důležité si říct - ano, tohle je ideální kniha pro všechny milovníky zvířat, především pejsků, ovšem je důležité počítat s tím, že se nejedná o příběh, ve kterém pejsci běhají šťastně po louce a večer se navrací do svých teplých pelíšků. Volání divočiny je příběh plný dobrodružství, přátelství, odvahy a touhy, ale také krutosti.

Příběh je to velmi emotivní, s poselstvím, ve kterém sledujeme příběh pejska, který:

♥ nemohl odolat hlasům svého srdce,

♥ se stal vůdcem vlčí smečky,

♥ i přes krvavé rány a situace, kdy se nemohl takřka hnout, se zvedl a s odvahou šel dál

♥ a vyšel z toho silnější než kdy dřív!

A to vše jen s jedinou myšlenkou - na svého milovaného lidského přítele Thorntna. Tohle je příběh vlastně kohokoli z nás. Záleží jen na tom, jak se na celý příběh díváme.. Volání divočiny je jednoduše klasika s velmi silnými momenty, o síle přátelství, nezlomnosti a odvaze. 

P.S.: Ta nová obálka je naprosto, naprosto nádherná! ♥

Ve spolupráci s Nakladatelstvím LEDA :)

Mé hodnocení: 90 %


Autor: Jack London
Počet stran: 232 s.
Nakladatelství: Leda
Datum vydání: 2020
Anotace:
Inteligentní a sebevědomý Buck, kříženec bernardýna a skotské ovčačky, si žije v rodině kalifornského soudce královsky – jenže v časech zlaté horečky je po silných psech sháňka, a zloděj Bucka zašantročí překupníkovi, který dodává psy na Daleký sever. V souboji se surovcem vybaveným těžkou holí nemá pes naději: je sice poražen, v duši ale nepodlehne. Když psímu spřežení jednou dojdou síly a bezcitný, tupý majitel Bucka zmlátí do bezvědomí, zálesák Thornton surovce zažene, poklekne vedle psa a drsnýma, laskavýma rukama hledá příznaky zlomených kostí… rozvíjí se hluboké, oboustranné přátelství a láska mezi člověkem a psem.
Volání divočiny, světově nejčtenější Londonova kniha, je skvělý dobrodružný román s bohatým, dramatickým dějem a sugestivně podanými povahami lidí a psů. A je to filozoficky založená kniha. To jsou důvody, proč neustále vyvolává vzrušený zájem čtenářů všech věkových kategorií.

Publikováno: 11. 03. 2020