Mexická gotika

Tohle pro mě byl jednoznačně nejočekávanější knižní horor roku!

O čem kniha je?

Noemí obdržela velmi znepokojující dopis od své sestřenice, a tak se vydává ji zkontrolovat do odlehlého domu na mexickém venkově. Už pár chvil po příjezdu je cítit, že s domem a jeho obyvateli není něco v pořádku.. A Noemí se snaží přijít na to, jak by mohla své sestřenici pomoct odtamtud pryč!

Jak se mi líbila?

Velkým plusem knihy jsou tři věci:

- hlavní hrdinka, která mě moc bavila,

- ponurá atmosféra, která doprovází celý příběh

- a grafické zpracování.

Tím to ovšem pro mě končí.. Bohužel i přes slibný začátek, kdy jsem si příběh vyloženě užívala, bylo to tempo čím dál pomalejší a pomalejší až to došlo do bodu, kdy si uvědomíte, že ten monotónní příběh, co celou dobu čtete, nemá s hororem vlastně nic moc společného. Na druhou stranu, když už né fanoušci hororu, tak na své si přijdou všichni fanoušci bizáru - ty popisy veškerého hnusu, plísní, apod. ty byly na jedničku :D

Mexická gotika je za mě spíše gotickým románem, který si po většinu času udržuje dobrou atmosféru, ovšem příběhově mě to docela zklamalo, čekala jsem něco jiného - pořádně nadupaný horor, který mi nedá spát. Škoda, tohle hodnocení mě vážně mrzí :(

Ve spolupráci s Nakladatelstvím HOST.

Mé hodnocení: 60 %Autor: Silvia Moreno-Garcia
Počet stran: 336 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2021
Anotace:
Gotický horor z prostředí mexické smetánky.
Poté co Noemí Taboadová obdržela zmatený dopis od své nově provdané sestřenice s prosbou o záchranu, zamíří do odlehlého domu na mexickém venkově. Není si jistá, co v něm najde — manžel její sestřenice, pohledný Angličan, je cizinec a Noemí o něm tuší jen málo.
Noemí je navíc velmi nepravděpodobnou záchránkyní: její elegantní šaty a rudá rtěnka se hodí spíše pro koktejlové večírky než amatérské vyšetřování. Je však zároveň zarputilá, chytrá a má nezlomnou vůli. A nebojí se ani záhadného manžela své sestřenice, ani jeho otce, starosvětského patriarchy, kterého Noemí fascinuje; a dokonce ani domu samotného, který napadá Noemíiny sny vizemi plnými krve a zkázy.
Jejím jediným spojencem v tomto nehostinném příbytku se zdá být nejmladší syn, plachý a něžný muž, který působí, že chce Noemí pomoci, ale také by mohl skrývat temné rodinné tajemství. Protože za zdmi domu je mnoho tajemného. A Noemí, okouzlená děsivým, ale svůdným světem za zdmi, možná brzy zjistí, že tuto záhadnou usedlost není možné jen tak opustit.

Publikováno: 11. 08. 2021