Nejchladnější dívka ve Městě chladu

O čem kniha je?

Hlavní hrdinka Tana se probouzí po bouřlivém večírku a zjišťuje, že všichni její přátelé jsou mrtví.. Tedy ne úplně všichni. Jediný, kdo kromě ní přežil, je její ex přítel a mladík, kterého nikdy dřív neviděla. A jim třem začíná hra o čas, protože po nich jde banda upírů!

Jak se mi líbila?

Mé první setkání s Holly Black, kterého ani v nejmenším nelituju :)

Rozhodně se jedná o příběh zacílený na mladší věkovou skupinu - objevuje se zde romantická linka, krvelační upíři a hlavní hrdinové jsou teenageři. Také je tomu přizpůsobena celková atmosféra - nedočkáte se žádných brutálních scén, takže z toho mladší ročníky nebudou mít noční můry :) Rovněž styl psaní je zvolen tak, aby byl co nejjednodušší a příběh se tak čte skoro sám. Sice mě místy hlavní hrdinka neskutečně iritovala, ale i tak jsem si tento upíří příběh užila. Splnil přesně to, co jsem od něho očekávala - relax, pár napínavých scén, dobrodružství, snesitelnou romantickou linku. Škoda toho závěru, to už bylo na můj vkus trochu moc přitažený za vlasy, ale v kontextu s cílovou skupinou ho vlastně docela chápu :)

Nejchladnější dívka ve Městě chladu je skvělá fantasy oddechovka, a ačkoli má přes 400 stránek, přečtete ji bez problémů na dva zátahy :)

Ve spolupráci s Knihy Dobrovský

Mé hodnocení: 80 %


Autor: Holly Black
Počet stran: 416 s.
Nakladatelství: King Cool
Datum vydání: 2021
Anotace:
Tana žije ve světě, kde existují tajemná Města chladu. Jsou obehnaná vysokou zdí a slouží jako dekadentní a krvavá karanténa, kde nestvůry a lidé žijí jako predátoři a oběti. Problémem je, že jakmile projdete branami Města chladu, nikdy už se nemůžete vrátit zpět.
Jednoho rána po naprosto obyčejném večírku se Tana probudí obklopena mrtvými těly. Kromě ní masakr přežil jen její protivně roztomilý ex-přítel, jehož život visí na vlásku kvůli infekci, a záhadný mladík, který skrývá strašlivé tajemství. Po počátečním šoku se Tana pustí do závodu s časem, aby je všechny zachránila. Napadne ji jen jediný způsob, jak toho dosáhnout – musí se vydat přímo do samotného Města chladu, plného nástrah a hrůzy.
Nejchladnější dívka ve Městě chladu, román světově uznávané spisovatelky Holly Black, je originálním příběhem o hněvu a pomstě, o vině a strachu, o lásce a pohrdání.

Publikováno: 22. 10. 2021