Strážci Aquaterry

O čem STRÁŽCI AQUATERRY jsou?

Příběh se odehrává na uměle vytvořeném ostrově Aquaterra, kde žije náš hlavní hrdina Finn se svým otcem, který mu jednoho dne věnuje jako dárek starší datové brýle. Nejsou to ale ledajaké brýle - nějakým záhadným způsobem se na ně přehrála umělá inteligence Omikron 1. Jak se to stalo? A proč? To musí Finn společně se svými kamarády zjistit!

Jak se mi  kniha líbila?

Strážci Aquaterry jsou dobrodružný, svižný, fantasy příběh pro mladé čtenáře. Oceňuji originální místo, kde se děj odehrává - ostrov Aquaterra, která byla kouzelná a celkově prostředí, ve kterém se ústřední děj odehrával, se mi moc líbilo. Bohužel mi vůbec nesedly postavy - žádná mě nezaujala natolik, abych si nějakou oblíbila a vytvořila si k ní vztah..

Jste-li nenároční čtenáři mladšího věku a hledáte příběh o přátelství, odvaze a boji se zlem - mohla by se vám líbit. Je zde potenciál, že se s hlavními postavami ztotožníte daleko lépe než já. Mně bohužel kniha příliš nesedla. 

Ve spolupráci s Knihy Dobrovský.

Mé hodnocení: 60 %

Autor: Bernd Perplies, Christian Humberg
Počet stran: 240 s.
Nakladatelství: King Cool
Datum vydání: 2019
Anotace:
Finn, který je stále smutný kvůli rozvodu svých rodičů, na své potíže úplně zapomene, když se na jeho prastaré datové brýle, které dostal od svého otce na svátek světů, přehraje Umělá Inteligence Omikron 1. Skutečné dobrodružství začíná, když se mu vzápětí snaží brýle ukrást obrovitánský zelený hmyzí zloděj na vznášející se motorce a někdo se pokusí nabourat do palubního počítače vznášejícího se taxi jeho táty. Finn, Anna a jejich nový kočičácký kamarád Tresk se snaží přijít na to, proč byl Omikron vytvořen a kdo se ho snaží pro sebe získat. Ať to stojí cokoli!
Tři přátelé musí proto ukázat nejenom svůj důvtip, ale i velkou odvahu a dokonce i Treskovy ostré drápy. V jejich pátrání jim nejednou pomůže sama Umělá Inteligence Omikron 1 a také limurská opička Heisenberg z aquaterrské zoo, o kterou se Anna stará. Během jejich pátrání se tři kamarádi seznámí s podsvětím Aquaterry a několikrát jim hrozí skutečné nebezpečí! 

Publikováno: 27. 08. 2019