Co se skrývá v lesích

Když jsem uviděla tu obálku, bylo víc než jasný, že tuhle knížku si jednoduše potřebuji přečíst. Vyzařuje z ní tajemno a to já mám tuze ráda :)

O čem kniha je?

Hlavní hrdinka Hayden v den svých 18. narozenin zjistí, že jí matka odkázala panské sídlo v lesích u města Promise. Promise jí není úplně tak cizí, protože tam strávila dětství, a právě v těch místech jí před 10 lety záhadně zmizela matka. Načasování se zdá perfektní - zrovna začínají jarní prázdniny, a tak se Hayden společně se svou kamarádkou Del vydává na ono sídlo, kam už tolik let nevkročila..

Jak se mi kniha líbila?

Tahle kniha představuje něco mezi fantasy a hororem a i když jsem ještě nedávno tvrdila, že toto propojení žánrů už nikdy číst nebudu, ejhle, stalo se :D A já jsem nadšená! Hlavní hrdinku Hayden i její kamarádku Del si zamilujete, obě to jsou zajímavé postavy. Hayden je správně tajemná, ale i když se kolem ní dějí nevysvětlitelné věci, snaží se zachovat si chladnou hlavu a uvažovat racionálně a logicky. Dá se říct, že všechny postavy, které se v příběhu objeví, jsou dost podivné a po celou dobu z nich cítíte tajemno a nejistotu.

Co se týče stylu psaní - já už nemůžu být více spokojena. Je to neuvěřitelně čtivý, chytlavý a já si užívala každé slovo. Knížka má neuvěřitelnou atmosféru - už jen fakt, že les zde představuje cosi neznámého a děsivého, do toho si představte neustále poletující havrany poblíž Hayden, osamělý starý dům v lese, strašidelné postavy a mnoho dalšího, to vše vás bude doprovázet po celou dobu čtení a přinutí číst ji s rozsvícenými světly! :D

Co se skrývá v lesích doporučuji všem, kteří si chtějí přečíst strašidelný YA příběh o skutečném přátelství, s trochou romantiky a hlavně - s pořádnou dávkou tajemství a napětí!

P.S.: Děláte-li si seznamy knih, které číst v období podzimu a Halloweenu, tahle na váš seznam rozhodně patří! 

Ve spolupráci s Knihy Dobrovský.

Mé hodnocení: 90 %


Autor: Katya De Becerra
Počet stran: 376 s.
Nakladatelství: King Cool
Datum vydání: 2020
Anotace:
V den svých osmnáctých narozenin Hayden zjistí, že zdědila panské sídlo v lesích u městečka Promise, kde bydlela jako malá. Kousek od tohoto místa před deseti lety záhadně zmizela její matka, a navíc se toho dne v lese vytvořila podivná Černá mýtina. Se svojí kamarádkou Del se tedy Hayden v době jarních prázdnin na sídlo vydá. Doufá, že zjistí, co se matce skutečně stalo, a zároveň se trochu bojí, protože před deseti lety v Promise nechala svou první dětskou lásku, Shannona. Bydlí tam ještě? Pozná ji? Jak ji přijme? A jak s tím vším souvisí otec, který rezignoval na svou vědeckou hodnost a začal pátrat po skrytých portálech a Nibelunzích?

Publikováno: 29. 03. 2020