Ostrov lhářů

„Ticho je obranný plášť proti bolesti.“

Kniha o lžích, pravdě, přátelství, první lásce, nehodě, nemoci, odcizení a návratu.

Rodina Sinclairových je rodina bez chyb – alespoň tak se prezentují. Rodina disponující penězi a odlišnými životními prioritami. Ústředním místem knihy je soukromý ostrov, kde společně tráví každé léto 4 kamarádi (Lháři) – Cadence, Johnny, Mirren a Gat. 

Gat, Mirren, Johnny a Cadence.

Toto léto se však od ostatních liší. Hlavní hrdinka Cadence následkem (až do ¾ knihy záhadné) nehody trpí amnézií. Nedokáže si vzpomenout, co se odehrálo v létě před dvěma lety a nikdo z její rodiny ji nechce říct pravdu. Doktoři jí totiž doporučují, aby si sama vzpomněla na to, co se tenkrát stalo. Proto má kolem sebe své Lháře, kteří jí pomůžou rozpomenout se na ono tajemství. 

„Přečtěte si to. A jestli se Vás někdo zeptá, jak to skončí, prostě LŽETE!“

Když jsem se rozhodovala, jakou další knížku budu číst a brouzdala očima po knihovně, zaujal mě právě Ostrov lhářů. Ani nevím čím konkrétně - asi kombinací originální obálky, názvu a skvělé anotace. Celkově na mě knížka působila jinak než ostatní. 

Bravurní byl konec knihy, kdy jsem byla tak v šoku a zvláštním citovém rozpoložení, že jsem se neubránila slzám.  Kniha je psaná zvláštním stylem, na který si ale snadno zvyknete. Kapitoly jsou krátké a kniha se díky tomu čte úplně sama. Sice to není kniha pro každého, ale určitě si ji přečtěte. Třeba vám v ní bude tak dobře, jako mně. 


Mé hodnocení: 90 %

Autor: E. Lockhart
Počet stran: 264 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2015

Anotace:

Báječná rodina Sinclairových.
Soukromý ostrov.
Velice bystrá dívka, se kterou je něco v nepořádku.

Skupina čtyř přátel – lhářů –, jejichž přátelství začne být destruktivní. 
Revoluce. Nehoda. Tajemství.
Lži a další lži.
Pravá láska.
Pravda.

Publikováno: 25. 07. 2016