Amulet: Výprava v oblacích

Čím dál víc propadám komiksům, obzvláště těm dětským a to z jednoho prostého důvodu - ty dětské na rozdíl od dospěláckých jsou vždy plné barevnosti, pozitivní energie, nadpřirozena a laskavosti. Stejně tomu je i u série Amulet, kde sledujeme partičku osobitých lidí a také zvířátek, která se snaží zachránit svět ❤️

O čem kniha je?

Ve třetím díle Amuletu s názvem Výprava v oblacích Emily svou partou míří do ztraceného města Cielis, které sídlí vysoko v oblacích. Neobejde se to ovšem bez překážek a zdá se, že si celá výprava může o poklidné cestě nechat jen zdát..

Jak se mi líbila?

Poslední díl prozatím pasuji na ten nejlepší! Kde jen začít.. Třeba hned tou obálkou - ta je jednoduše boží, rozhodně nejhezčí ze všech :) Příběh se zřetelně vyvíjí a s ním také naše hlavní postavy, které ve třetím prokazují ještě více morálních hodnot a představují charaktery, které mohou být pro malé čtenáře tím správným vzorem. Dle mého názoru jsou právě naše knižní postavy tím, co dělá tuto sérii tak oblíbenou. Jsou originální, roztomilí - hlavně Miskit, Cogsley a Leon - ty bych si přála mít ve svém životě :) Atmosférická kresba je tomu všemu už jen třešničkou na dortu.

Celou sérii mohu jedině doporučit, je ideální pro děti a mládež, má jednoduchý a srozumitelný děj, kde je patrné dobro a zlo. Navíc to celé nese jednu nádhernou myšlenku - když budete jako rodina a přátelé držet pohromadě, budete vždy silnější! ❤️

Foto ukázka:

Ve spolupráci s KOSMAS.

Mé hodnocení: 90 %

Autor:  Kazu Kibuishi
Počet stran: 208 s.
Nakladatelství: Paseka
Datum vydání: 2019
Anotace:
Aby zachránila náš svět, musí zachránit ten jejich… Po všem, co prožila v předchozích dvou dílech, se Emily dozvídá, že síla, která ohrožuje říši Alledia, může zničit i její domov. Tajemný Leon Rudovous vede Emily, Navina a jejich výpravu do ztraceného města Cielis, které se má údajně nacházet vysoko v oblacích. Proti nim poprvé stane hrozivý lovec Gabilan, který by sám rád usedl na trůn. Hlas Amuletu zároveň našeptává Emily čím dál nebezpečnější myšlenky a k výpravě se přidává Trellis, syn elfího krále. Je překvapivým spojencem, nebo budoucím zrádcem? Komiksová sága Amulet se stala fenoménem a základním kamenem moderní tvorby pro děti a mládež. Bývá považována za pokračovatelku takových klasik jako Star Wars, Pán prstenů, Alenka v říši divů nebo série o Harrym Potterovi, jejíž americkou edici k 15. výročí Kibuishi ilustroval.

Publikováno: 04. 06. 2019