Sněhová sestřička

Vždycky když sáhnu po nějaké knize z HOSTu tak vím, že to bude NĚCO! I u Sněhové sestřičky tomu tak opět bylo♥

O čem kniha je?

Blíží se období Vánoc, ale Julián i jeho rodina místo každoročních veselých vánočních příprav truchlí nad ztrátou člena rodiny. Juliánův život se má změnit ve chvíli, kdy potkává Hedviku - velmi živou, veselou a milou holčičku, ve které nachází nejen oporu, ale i notnou dávku naděje, že Vánoce pro jeho rodinu nejsou ještě úplně ztraceny!

Jak se mi líbila?

Nádherná, nádherná knížka! Tak moc bych si přála umět to se slovy natolik, abych vám dokázala popsat, co jsem cítila, když jsem otáčela stránku za stránkou, kdy mi po tvářích tekly slzy, srdce bušilo na poplach, oči sklouzávaly k těm nejopravdovějším ilustracím, jaké jsem kdy viděla, cítila jsem tu  kouzelnou atmosféru Vánoc, ale zároveň i prázdné šedivé dny rodiny, která ztratila milovanou osobu. A Hedvika! To byla ta nejúžasnější knižní postava! Její energii a čistou duši jsem cítila i skrz řádky.

Tato kniha je jako definice Vánoc. Tak kouzelná, plná krásy, naděje, ale i smutku po těch, které nosíme v srdci a kteří tu s námi nemohou být..

Doporučím ji úplně všem věkovým kategoriím, ale možná ne úplně těm nejmenším, přeci jen tohle byla dost smutná a dojemná kniha. Máte-li rádi Vánoční koledu Charlese Dickense, tak se vám bude líbit i Sněhová sestřička :) 

Ve spolupráci s Nakladatelství HOST.


Mé hodnocení: 100 %

Autor: Maja Lunde
Počet stran: 199 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2019
Anotace:
Laskavý a dojemný vánoční příběh plný tajemství, ke kterému se budete rok co rok vracet. Pusťte kouzlo Vánoc do svých srdcí!
Ozdobený stromeček, zapálené svíčky, vůně mandarinek a perníčků. Štědrý den býval pro Juliána tím nejkrásnějším v roce. Jenže letos je všechno jinak. Žádné přípravy se nekonají, doma je ticho a šedo, jako by Vánoce vůbec neměly nastat. Celá rodina totiž truchlí nad ztrátou Juliánovy starší sestry Juni.
Naštěstí Julián potká Hedviku, dívku s nakažlivým úsměvem. To ona mu připomene, jak krásné můžou svátky být, a vrátí mu naději, že by Vánoce přece jen mohly přijít i k nim domů.
Nezapomenutelný vánoční příběh plný působivých ilustrací ocení milovníci Vánoc všech věkových kategorií. V Norsku se záhy po vydání stal bestsellerem a práva na jeho vydání byla prodána do dvaadvaceti zemí.

Publikováno: 24. 11. 2019