Země příběhů: Návrat kouzelnice

Také máte "svůj" knižní eshop, kde se nejraději kocháte knížkami a sem tam se nějakým kouzlem stane, že se vám některé z nich objeví v košíku, vy vytahujete kreditku a najednou u vás zvoní pošta? :D Tím mým jsou jednoznačně Megaknihy. Pokaždé tam najdu knihy levněji než kdekoli jinde (plus u některých je dokonce doprava zdarma).

Každého, kdo mě zná, nepřekvapí, že vždy, když zavítám na jejich eshop, tak ze všeho nejdřív putuju směrem k nápisu Detektivky a krimi nebo Horory. Ale není tomu dlouho, co jsem zde na blogu pěla ódy na první díl Země příběhů - Kouzelné přání (koho by zajímala recenze, tak odkaz máte ZDE) a jelikož jsem se do ní naprosto zamilovala, tak jsem si nechala z Megaknih poslat nic jiného než její druhý díl a BOŽE! Ač je to skoro nemožné - líbil se mi ještě víc.

A o čem kniha je?

Rok se s rokem sešel a naše dvojčátka jsou zase o něco starší a vzpomínají na své loňské dobrodružství v Zemi příběhů.. To ještě netuší, že letos si tam budou muset najít opět cestu, protože někdo unesl jejich maminku! Navíc Zlá kouzelnice, která kdysi proklela Šípkovou Růženku, je zpět a Říši pohádek hrozí zkáza.

A jak se mi líbila?

Chris Colfer opět dokázal, že jeho fantazii se meze nekladou. Trochu ho podezřívám z toho, že doopravdy našel způsob jak se do podobné kouzelné říše dostat, protože jinak si to nedokážu vysvětlit :) Někomu se může na první pohled zdát jednoduché, vzít pár pohádkových postav a poskládat z toho příběh – avšak aby to mělo hlavu a patu, je zapotřebí trocha toho talentu a fantazie – a to on bezpochyby má!

Co se týče postav - už v prvním díle jsem si zamilovala Connora, jenž je vtipným elementem celého příběhu, vyvíjí se a jeho osobnost mě moc baví. Za nejvýraznější postavu ale považuji Karkulku, které autor připsal doopravdy velmi atypický charakter, který byste zrovna u ní nečekali. A ačkoli není hlavní postavou - když se objeví na scéně, hravě nechá ostatní v pozadí.))

plusy:

- Ta obálka? Naprostý skvost!

- Propojení klasických pohádek s těmi novými.

- Dokonale propletené osudy pohádkových postav.

- Opět hromada akce - zábava zaručena))

minusy:

- Je pravda, že se určité schéma z prvního dílu opakuje, ale určitě se nejedná o jeho kopii.

A co je na knize nejhezčí? 

Colfer ukazuje zlé a neoblíbené pohádkové postavy v novém světle. Dává jim příběh a díky tomu se z nich stává někdo jiný. Nejsou to už jen osoby, které chtějí zničit pohádkový svět nebo ubližovat ostatním – jsou z nich lidé, kterým někdo kdysi zlomil srdce – a čtenář se tak dozvídá proč je Zlá královna zlá či proč macecha nenáviděla Popelku. Jsou to jen lidé, jako my, ublížení, zlomení a proto kopou kolem sebe. Je hezké si to uvědomit a připomenout zrovna u nich.

A co dodat na závěr?

Snad jen, že jde opět o dokonale vyprávěný příběh – čitelný jak pro děti, tak dospělé. Zdlouhavější začátek ze světa lidí vykompenzovala dávka dobrodružství a krásných poselství :) Opět pohadilo po duši a já dávám plný počet, tentokrát s hvězdičkou.

Mé hodnocení: 101 %


Autor: Chris Colfler
Počet stran: 432 s.
Nakladatelství: Fragment
Datum vydání: 2017
Anotace:
Zlá kouzelnice, která kdysi proklela Šípkovou Růženku a uvrhla ji do stoletého spánku, je zpět. Po letech skrývání se chce mstít a je nebezpečnější než kdy dřív!
Už je to rok, co se sourozenci Alex a Conner vrátili z Říše příběhů. Stejně tak dlouho neviděli svoji babičku – Kmotřičku vílu. Když se jednoho dne objeví u nich doma, s vojáky královny Popelky za zády, děti hned vytuší, že se stalo něco vážného. Jejich maminka byla unesena!
Ačkoli jim babička zakáže cokoli podnikat, podaří se jim tajně proniknout zpět do Říše příběhů. Tam však brzy zjišťují, že vše je mnohem horší, než se domnívali, a že poprvé, kam paměť sahá, možná pohádky nebudou mít šťastný konec…

Publikováno: 15. 09. 2018