Země příběhů: Kouzelné přání

VÍTÁM VÁS U RECENZE JEDNÉ Z NEJLEPŠÍCH KNIH TOHOTO ROKU! 

No..

Spíš než o recenzi se v tomto případě jedná o 

ÓDU NA ZEMI PŘÍBĚHŮ!

(A tak trochu psychický nátlak na vás, čtenáře, abyste si ji přečetli).

A o čem kniha je?

Vedle tzv. retellingů, kdy si autor vezme známý příběh a převypráví si ho po svém máme prequel, ve kterém se dozvídáme co se odehrávalo PŘED námi známým příběhem (tím je naříklad Bez srdce). No a pak tu máme knihu jako je Země příběhů a ta obsahuje děj, který se odehrával PO.

Hlavními postavami příběhu jsou Alex a Connor - dvojčata, které snad nemohou být více odlišná.

Alex - milovnice knih, velmi chytrá a pečlivá žákyně.

Connor - pohodář a vtipálek, který nemá problém zdřímnout si třeba i během vyučování.

Chris Colfer vzal své čtenáře na cestu plnou dobrodružství dvou malých sourozenců, jejichž život se mění ve chvíli, kdy dostanou k narozeninám knihu s názvem Země příběhů. Ta je zavede do kouzelného světa, ve kterém je čeká nebezpečná výprava po Trpasličích lesích, navštíví princezny z různých království, uvidí Zátoku mořských panen, Říši víl a mnoho dalších míst, při jejichž spatření nebudu věřit vlastním očím. Nemohou se zde ale příliš zdržovat, protože je čeká důležitý úkol, který musí zvládnout, aby se dostali zpět do našeho světa. Jinak by se mohlo stát, že v Zemi příběhů uvíznou napořád..

A jak se mi líbila?

Ano, je to dětská kniha, ano, má celkem předvídavý děj, ALE sakra, tohle chcete! Naprosto nostalgický návrat do dětství, krásně u toho vypnete, zamilujete se a budete si přát být zase dítětem a věřit v pohádkově šťastné konce.

plusy:

- Skvělý nápad + originální zpracování.

- Krásná ukázka toho, co vše je v knihách ukryto (a já bych si hrozně přála tu, kterou měla Alex a Connor!)

- Velmi čtivé a napínavé!

- Sympatické (nejen) hlavní postavy. 

minusy:

- Neexistují :)

Je libo okouzlující, vtipný, ale i napínavý příběh?

Je libo příběh, který vás pohladí na duši? Který vás navrátí do dětských let?

Zajímá vás co se odehrálo po „Šťastně až na věky“? Jak se asi daří Sněhurce, Popelce, Červené Karkulce či Šípkové Růžence?

Pak je Země příběhů to pravé pro vás!

Za mě velký skvělý! Hrozně moc doporučuji!! Mít děti, donutím je to přečíst :D Kniha má však co nabídnout nejen dětskému publiku, ale i těm odrostlým.))


Mé hodnocení: 100 %


Autor: Chris Colfer
Počet stran: 340 s.
Nakladatelství: Fragment
Datum vydání: 2016
Anotace:
Zazvonil zvonec a pohádky je konec… Ale jak to vlastně bylo dál? Když kouzelná kniha přenese dvojčata Alex a Connera na záhadné místo, netuší, že se jim právě splnil sen všech dětí. Ocitli se v zemi pohádkových příběhů! Brána do světa lidí se ale uzavřela a vypadá to, že není cesty zpět. Čeká je neuvěřitelné dobrodružství plné překvapení, kouzel a setkání s postavami, které znají z pohádek. Nepůjde však jen o setkání milá a příjemná. Boj dobra se zlem totiž nikdy neskončil… 

Publikováno: 08. 09. 2018